Tygodniowy przegląd prasy (Góra, 3.05-9.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Góry

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Opady deszczu w Górze. Ile deszczu spadnie w Górze dzisiaj (10.05.2020)? ”?

Przegląd tygodnia Góra od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Opady deszczu w Górze. Ile deszczu spadnie w Górze dzisiaj (10.05.2020)?

Obfite opady deszczu wystąpią w ciągu najbliższych 10 dni. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w całym mieście wynosi 100%. Deszcz zacznie padać już 10.05.2020. W ciągu najbliższych 10 dni najbardziej deszczowym dniem będzie poniedziałek 11.05.2020. Opady deszczu miejscami mogą sięgać nawet 13,4 mm. Lepiej pamiętaj o noszeniu parasola.

📢 Które miasto w naszym regionie jest najstarsze, a które najmłodsze? Zebraliśmy dla Was różne ciekawostki na ten temat [ZDJĘCIA]

Wąsosz jest starszy od Warszawy. Osieczna i Rydzyna były miastami odpowiednio niemal dwieście i sto lat wcześniej niż Leszno. Historia potrafi zaskakiwać. Postanowiliśmy przyjrzeć się miastom naszego regionu uwzględniając ich wiek. Która miejscowość jest najstarsza, a która najmłodsza?

📢 Ciechanów. Prom przez wiele lat był ważnym elementem życia mieszkańców. Zobaczcie, jak dziś wygląda to miejsce [ZDJĘCIA]

Przez wiele lat dla mieszkańców Ciechanowa w gminie Jemielno i leżących po drugiej stronie Odry Radoszyc (gm. Rudna) kursujący po rzece prom był ważnym elementem życia. Często na niego narzekali, bywało nawet, że złorzeczyli, ale dzisiaj wspominają go z sentymentem. Niektórym nawet trochę go brakuje... Żałują, że nie pozostał jako atrakcja turystyczna.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pierwsza Komunia Święta. Kto ma takie fotki w albumie? [GALERIA ZDJĘĆ]

Jak wyglądały dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej kilkadziesiąt lat temu? Zobaczcie, klikając w galerię zdjęć powyżej. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Prawie 1400 zwalnianych grupowo na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, ile osób idzie na bruk...

Dramatyczne dane Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na bruk w ramach zwolnień grupowych idzie 1385 osób. Tylu pracowników firmy zgłosiły w kwietniu. W marcu zgłoszono 865 osób. Dotyczy to pracodawców z branży produkcyjnej, rozrywkowej, bankowości, telekomunikacji i usług. - Planowane zwolnienia są rozłożone w czasie, więc w wielu przypadkach nie zadzieją się od razu, a w kolejnych miesiącach. Co więcej pracodawcy zastrzegają, że decyzja o rozstaniu się z pracownikami będzie zależała od sytuacji na rynku - mówi nam Stefan Augustyn z DWUP we Wrocławiu. W galerii zdjęć znajdziecie dane dotyczące poszczególnych powiatów, gdzie najwięcej firm zwalnia?

📢 Góra. Podziemne tunele w Górze i okolicznych wsiach. Opowieści o nich od lat krążą wśród mieszkańców. Gdzie miałby się znajdować? [ZDJĘCIA]

Opowieści o tajemniczych, podziemnych korytarzach w Górze i kilku innych okolicznych miejscowościach od lat krążą wśród mieszkańców. Z pokolenia na pokolenie przekazywane są historie o sekretnych przejściach, które prowadzą z kościołów do pałaców. Gdzie dokładnie miałby się one znajdować?

📢 Niechlów. Urząd wznawia bezpośrednią obsługę mieszkańców. Zmiany wchodzą od najbliższego poniedziałku 11 maja

Urząd Gminy Niechlów od najbliższego poniedziałku, czyli od 11 maja, ponownie będzie otwarty dla mieszkańców. Wznowiona zostanie działalność wszystkich referatów. Nieczynna do odwołania pozostanie jedynie kasa.

📢 Góra. Budują ścieżkę do Kłody Górowskiej. Rowerzyści skorzystają z niej jeszcze tego lata [ZDJĘCIA]

Trwa budowa ścieżki rowerowo-pieszej z Góry do Kłody Górowskiej. Nowy trakt, zgodnie z podpisaną umową, ma być gotowy do 3 sierpnia br. Będzie miał asfaltową nawierzchnię, ponad 1,2 km długości i 3 m szerokości. Znajdą się przy nim również trzy ławki parkowe.

📢 Grand Press Photo 2020! Zobacz nominowane zdjęcia w polskim konkursie fotografii prasowej. Mamy nominacje w kategorii ludzie!

Jury XVI edycji Grand Press Photo nominowało do finału konkursu 266 zdjęć 61 autorów. Wśród nich fotoreporterzy na co dzień pracujący w naszych gazetach, należących do Polska Press Grupy - nominowana jest Karolina Misztal z "Dziennika Bałtyckiego" za zdjęcie z obchodów 39. rocznicy podpisania gdańskich porozumień sierpniowych oraz Łukasz Gdak z "Głosu Wielkopolskiego" za zdjęcie z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy podczas uroczystości wręczenia medali za organizację obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Ich zdjęcia prezentujemy na początku galerii.
W tegorocznej edycji GPP w jury zasiadają: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz. 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne w kategoriach głównych oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland zostały przez nich nominowane do finału konkursu GPP.
Na nominowane prace po raz pierwszy mogą głosować widzowie - autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma Nagrodę Internautów.
Zwycięzców poznamy 13 maja.

Zobacz galerię nominowanych zdjęć!

📢 Oto najtańsze działki budowlane na Dolnym Śląsku (MIEJSCA, CENY)

Przedstawiamy najtańsze oferty sprzedaży ziemi pod zabudowę jednorodzinną w województwie dolnośląskim. Zobaczcie! Szczegóły w galerii zdjęć.

📢 Góra. Gmina przekazała strażakom, policjantom i ratownikom medycznym sprzęt ochrony osobistej. Wartość darowizny to ponad 24 tys. zł

Gmina Góra po raz kolejny wsparła służby mundurowe, które w czasach pandemii koronawirusa są na pierwszej linii walki. Irena Krzyszkiewicz, burmistrz Góry wraz z Katarzyną Sadowską, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego przekazały sprzęt ochrony osobistej strażakom, policjantom oraz ratownikom medycznym.

📢 Powiat górowski. Koronawirus – aktualny raport sanepidu [7.05.2020]

W powiecie górowskim od początku trwania epidemii zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono testami laboratoryjnymi w sumie już u 30 osób. Pocieszające jest jednak to, że liczba zakażeń utrzymuje się na tym samym poziomie od 30 kwietnia, czyli od tygodnia.

📢 Góra. Miłość pokonała groźnego wirusa. W USC w Górze żadna z par nie odwołała ślubu z powodu pandemii

Miłość zwycięży wszystko. Niestraszny jej nawet koronawirus. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Górze do tej pory żadna z par nie odwołała ślubu z powodu szeregu ograniczeń związanych z pandemią. W maseczkach i rękawiczkach ślub zawarło już 5 par.

📢 Góra. Chemeko-System zobowiązało się przeprowadzenia remontu w budynku przy Armii Polskiej w Górze, gdzie ma powstać ambulatorium [ZDJĘCIA]

W Starostwie Powiatowym w Górze podpisano dziś (7 maja) porozumienie, na mocy którego wrocławska spółka Chemeko-System, zobowiązuje się nieodpłatnie – w formie darowizny, wykonać remont pomieszczeń w budynku przy ulicy Armii Polskiej w Górze. To tam właśnie, w budynku po byłej przychodni, jeszcze w tym roku ma rozpocząć działanie ambulatorium.

📢 Siciny. Wiosenny spacer po jednej z najstarszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Zobaczcie wioskę w obiektywie naszych czytelniczek [ZDJĘCIA]

Wiosna przez wielu określana jest jako najpiękniejsza pora roku. W otoczeniu budzącej się do życia przyrody każde miejsce wydaje się wyjątkowe. Nie inaczej jest w Sicinach, które są jedną z najstarszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że akurat ta wioska w każdej scenerii jest naprawdę urokliwa. Zobaczcie ją okiem naszych czytelniczek, którym serdecznie dziękujemy za nadesłane zdjęcia.

📢 Jemielno. Kilka wieków temu w miejscowym parku działało uzdrowisko. Ludzie jeździli po cud do tutejszych wód. Czy to powróci? [ZDJĘCIA]

Kronikarze podają, że kilka wieków temu kuracjusze tłumnie przybywali do Jemielna. Pili tutejszą wodę o zdrowotnych właściwościach i zażywali w niej kąpieli. Wśród gości byli zarówno możni jak i pospólstwo, i to nie tylko z Prus, do których Jemielno wówczas należało, ale także z Polski. Czy wieś mogłaby znowu stać się prężnym uzdrowiskiem?

📢 Kasztany kwitną, a ławki puste. Jak kiedyś wyglądały egzaminy dojrzałości w Polsce? Matura na starych fotografiach

Polscy maturzyści zdają egzamin dojrzałości od XIX wieku. W 2020 roku pierwszy raz od wielu lat matury nie odbędą się wraz z zakwitnięciem kasztanowców. Ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i osób odpowiedzialnych za przygotowanie egzaminów podczas pandemii COVID-19, rząd zapowiedział zmianę terminu. Sale, w których miały odbywać się egzaminy, są dziś puste. Jak wyglądały 100 lat temu?

📢 WSCHOWA. Paweł Sys czyli wschowski didżej Funnyman zamienił konsolę na ekobusa [ZDJĘCIA]

Paweł Sys czyli wschowski muzyk i didżej znany jako Funnyman to człowiek wielu talentów. Oprócz grania uwielbia gotować i zdrowo zjeść. Wiadomo, że w czasie pandemii pracy dla muzyków nie ma, dlatego Funnyman wymyślił ...ekobusa czyli busa z ekologicznymi produktami od lokalnych dostawców. Swój towar sprzedaje we Wschowie,Wrocławiu, Zielonej Górze, Głogowie. Lada chwila pojawi się także w Lesznie i Górze.

📢 Góra. Biblioteka Miejska w Górze wznawia działalność. Od czwartku 7 maja będzie można znowu wypożyczać książki, ale pod pewnymi warunkami

Biblioteka Miejska w Górze wznawia działalność. Od czwartku 7 maja będzie można znowu wypożyczać książki, ale pod pewnymi warunkami. Jakimi? Szczegóły znajdziecie w wywiadzie, jakiego udzieliła nam szefowa placówki Danuta Biernacka.

📢 Góra. Jeszcze w maju telewizja pokaże premierowy odcinek programu podróżniczego „Zakochaj się w Polsce” poświęcony Górze [ZDJĘCIA]

Jeszcze w maju telewizja pokaże premierowy odcinek programu podróżniczego „Zakochaj się w Polsce”, który poświęcony będzie o Górze i najbliższej okolicy. Obejrzeć go będzie można w niedzielny poranek 31 maja br. na antenie TVP 1.

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie