Przegląd prasy z maja 2020 w Górze, najważniejsze informacje miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w maju czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Góry najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Bon 1000 plus na wakacje: Nowe informacje ws. planów rządu. Czy dostaniemy pieniądze? 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę”?

Przegląd maja 2020 w Górze: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z maja 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Bon 1000 plus na wakacje: Nowe informacje ws. planów rządu. Czy dostaniemy pieniądze? 1000 zł dla zatrudnionych na umowę o pracę

1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa.

📢 Góra. Zatrzymano 29-latka, który miał w domu metamfetaminę. Mężczyzna tłumaczył policji, że znalazł narkotyki w lesie

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Góry. Mężczyzna miał w domu 30 porcji metamfetaminy. Przekonywał stróżów prawa, że narkotyki znalazł podczas spaceru w lesie i zabrał ze sobą. Ci jednak nie dali wiary tym wyjaśnieniom. 29-latek został osadzony w policyjnym areszcie i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

📢 Jest nowy starosta górowski. To kobieta. Anna Kolibek zastąpiła Kazimierza Boguckiego

Anna Kolibek została nowym starostą górowskim. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego dziś (29 maja) Kazimierza Boguckiego. Nowa starosta jest osobą znaną w środowisku górowskim. Wcześniej była m.in. kierownikiem placówki terenowej KRUS w Górze oraz referatu organizacyjnego w Urzędzie Gminy w Niechlowie.

Prasówka maj Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w maju uwagę czytelniczek i czytelników z Góry. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Góra. Kazimierz Bogucki nie jest już starostą górowskim. Odwołanie starosty jest równoznaczne z odwołaniem całego zarządu powiatu

Zgodnie z przewidywaniami na dzisiejszej sesji (29 maja) Rady Powiatu Górowskiego pojawił się dodatkowy punkt w programie obrad. Dotyczył on odwołania starosty górowskiego Kazimierza Boguckiego. Szef powiatu, a razem z nim cały zarząd, stracili swoje stanowiska. Głosowanie odbyło się jednak w cieniu skandalu. Dlaczego? Zgodnie z prawem powinno ono być tajne. Tymczasem część radnych, po oddaniu głosu, nie zginała kart wkładając je do urny.

📢 Motoryzacyjne licytacje komornicze. Kup samochód, motocykl lub inny pojazd od komornika [lista licytacji]

Licytacje komornicze stanowią okazję do tanich zakupów – wielu Polaków wręcz poluje na sposobność nabycia np. samochodu w obniżonej cenie. Przedstawiamy spis obwieszczeń o licytacjach komorniczych z całej Polski zebrany przez Licytacje.komornik.pl. Sprawdź, jakie samochody i motocykle są obecnie wystawione na sprzedaż.

📢 Piękna wąsoszanka bierze udział w wyborach Miss Dolnego Śląska. Agata Śron ma 19 lat i w tym roku zdaje maturę [ZDJĘCIA]

Do 31 maja br. można zgłaszać się do udziału w prestiżowym konkursie piękności Miss Dolnego Ślaska 2020. Z zaproszenia organizatorów skorzystało już około 170 dziewcząt. Wśród nich póki co jest tylko jedna mieszkanka powiatu górowskiego. To Agata Śron, piękna 19-latka z Wąsosza.

📢 Paulina Korthals w spektaklu online Teatru Narodowego. Zobaczcie „Dziady”, w których gra górowianka. Dziś internetowa premiera!

Teatr Narodowy w Warszawie zaprasza dziś wieczór, 27 maja na premierę online rejestracji „Dziadów” Adama Mickiewicza. To spektakl w inscenizacji litewskiego reżysera Eimuntasa Nekrošiusa. Na scenie zobaczymy pochodzącą z Góry aktorkę Paulinę Korthals.

📢 Góra. 30-lecie samorządu terytorialnego bez obchodów. Zobaczcie, jak świętowano 5 lat temu [ZDJĘCIA I FILM]

Dokładnie 30 lat temu, czyli 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne po II wojnie światowej wybory do samorządu lokalnego. Niestety, wielkie święto demokracji upływa bez hucznego świętowania, bo w cieniu koronawirusa. Za to pięć lat temu w Górze odbyła się z tej okazji piękna uroczystość. Przekonajcie się o tym sami oglądając zdjęcia zamieszczone w naszej galerii.

📢 Góra. Kokoszka zwyczajna wstrzymała prace na zbiorniku. To ptak pod ścisłą ochroną. Trzeba czekać do zakończenia okresu lęgowego [ZDJĘCIA]

W połowie maja br. budowlańcy mieli rozpocząć prace związane z budową strefy wypoczynku na zbiorniku wodnym przy Ośrodku Kultury Fizycznej w Górze i znajdującym się wokół niego terenie. Roboty zostały jednak wstrzymane, bo okazało się, że gniazduje tam kokoszka zwyczajna, zwana wcześniej kurką wodą, a to zwierzę będące pod ścisłą ochroną. Co więcej, ptaki te mają obecnie okres lęgowy.

📢 Góra. Zobaczcie, jak postępują prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej do Kłody Górowskiej [ZDJĘCIA]

Powstająca właśnie ścieżka pieszo-rowerowa z Góry do Kłody Górowskiej to jednak z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Zgodnie z podpisaną umową trakt ma być gotowy do 3 sierpnia br. W naszej galerii możecie zobaczyć zdjęcia dokumentujące postępy prac.

📢 Góra. Czy na najbliższej sesji radni będą głosować za odwołaniem starosty? Najprawdopodobniej, choć sprawa nie jest przesądzona [ZDJĘCIA]

Wiele wskazuje na to, że na najbliższej sesji Rady Powiatu Górowskiego, którą zaplanowano na piątek 29 maja, może dojść do głosowania nad odwołaniem starosty górowskiego, Kazimierza Boguckiego. Mija bowiem niezbędne 30 dni od oficjalnego zgłoszenia wniosku o odwołanie starosty.

📢 Daszów. Barokowy pałac stał się ruiną. Jego los jest już przesądzony [ZDJĘCIA]

Patrząc na zdjęcia pałacu w Daszowie (gmina Jemielno), aż trudno uwierzyć, że jeszcze do 1965 roku działała tam szkoła. Co prawda, zajmowała ona tylko parter, bo już wówczas pozostała część obiektu potrzebowała pilnego remontu, ale budynek wciąż miał dach, piękne balustrady i wiele innych architektonicznych „perełek”. Niestety, gdy zapadała decyzja o zamknięciu placówki, pałac stał się ruiną. Został nawet ogrodzony, bo wejście do środka mogłoby szalenie niebezpieczne.

📢 Bajecznie piękne. Oto wszystkie kandydatki na Miss Dolnego Śląska, znacie je? [ZDJĘCIA, NAZWISKA]

Oto śliczne półfinalistki konkursu piękności. Półfinał Miss Dolnego Śląska zaplanowano na przełomie czerwca i lipca. Zobaczcie przepiękne kandydatki. Są tu dziewczyny z Wałbrzycha, Świdnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry czy Głogowa, ale także z mniejszych miejscowości, jak Trzebnica, Polkowice czy Ścinawa. Zobaczcie koniecznie, może znacie i będziecie głosować. Kliknijcie w galerię zdjęć.

📢 Góra. Kolejni górowscy policjanci oddali osocze. Wygrali z koronawirusem i teraz pomagają innym [ZDJĘCIA]

Trzech policjantów z powiatu górowskiego pojawiło się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, aby oddać swoje osocze. To już kolejna taka inicjatywa w tym miesiącu ze strony górowskich stróżów prawa.

📢 Koniec z obowiązkowymi maseczkami ochronnymi?

Obowiązek zakrywania ust i nosa od 16 kwietnia wielu z nas daje się we znaki. Nie jest tajemnicą, że noszenie maseczek nie każdemu się podoba – na ulicach widać wiele osób, które maseczkę noszą na brodzie, zakładając ją na twarz tylko sporadycznie. Być może już niedługo nie będziemy musieli stwarzać pozorów, że nosimy maseczki. Najpierw wiceminister zdrowia zapowiedział, że obowiązek zakrywania nosa i ust może zostać złagodzony. Dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że najpóźniej jutro zostanie przekazana informacja o łagodzeniu obowiązku noszenia maseczek. Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki?

📢 Powiat górowski. Jak pracują urzędy gmin i starostwo? Które wznowiły bezpośrednią obsługę? [ZDJĘCIA]

Od poniedziałku 25 maja br. wiele urzędów w kraju wznowiło bezpośrednią obsługę mieszkańców. Na takie rozwiązanie zdecydowała się również część górowskich samorządów. Oczywiście, nadal obowiązywać będą ograniczenia wynikające z zachowania wymogów sanitarnych. Dotyczyć one będą m.in. dopuszczalnej liczby interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu. Jak to wygląda w poszczególnych urzędach powiatu górowskiego? Szczegóły znajdziecie w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Dzień Praw Zwierząt. Oto zdjęcia Waszych zwierzaków! [ZDJĘCIA]

W Dniu Praw Zwierząt poprosiliśmy naszych czytelników, żeby pokazali swoje pupile. Otrzymaliśmy wiele pięknych fotografii, wykonanych w różnych sceneriach, które możecie obejrzeć w naszej galerii. Miłego oglądania!

📢 Osetno. Miał powstać hotel, spa i kompleks konferencyjny. Niestety, w pałacu nic się nie dzieje. Jaki los czeka zabytkowy obiekt? [ZDJĘCIA]

Patrząc na pałac w Osetnie trudno nie puścić wodzy wyobraźni. Choć ząb czasu odcisnął na nim piętno, a swoje dołożyli jeszcze bezmyślni wandale, budowla wciąż budzi zachwyt. Wzrok przykuwa przede wszystkim jej charakterystyczna cylindryczna wieża zegarowa. Obiekt niemal od dekady jest w prywatnych rękach, ale właściciele od kilku lat nic nie robią w Osetnie. Szkoda, bo plany były naprawdę ambitne.

📢 Gmina Góra. Nietypowa akcja górowskich stróżów prawa. Policjanci odnaleźli błąkającego się konia. Zwierzę wróciło do właściciela [ZDJĘCIA]

Kradzieże, włamania, interwencje domowe czy wypadki drogowe to nie jedyne zdarzenia, z jakimi mają do czynienia policjanci. Bywają dni, w których stróże prawa otrzymują też dużo bardziej nietypowe zgłoszenia. Na przykład… odnalezienie biegającego luzem konia. Przed takim właśnie wyzwaniem stanęli niedawno policjanci z górowskiej komendy. Świetnie sobie poradzili. Zwierzę jest już bezpieczne w zagrodzie.

📢 Głogów: Golas na przystanku busów. Mężczyzna rozebrał się na ławce i suszył majtki

W centrum miasta, na przystanku dla busów przy Placu Tysiąclecia do naga rozebrał się mężczyzna. Gdy przyjechała policja, suszył majtki na słońcu.

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3