Przegląd tygodnia w Górze, najważniejsze wydarzenia od 12.04 do 18.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.04 a 18.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Spora porcja memów o koronawirusie na weekend. Miłego oglądania! ”?

Przegląd tygodnia Góra od 12.04 do 18.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Spora porcja memów o koronawirusie na weekend. Miłego oglądania!

Oto memy, jakie znaleźliśmy dla was w internecie, m.in. na demotywatory.pl. Uśmiechu życzymy!

📢 1000 plus wejdzie w życie - jest potwierdzenie Ministerstwa Rozwoju. Bon 1000 plus - kiedy, dla kogo, w jakiej formie?

Ministerstwo Rozwoju oraz Polska Organizacja Turystyczna pracują nad koncepcją bonu 1000 plus. Na obecnym etapie konsultacje dotyczą formy, dystrybucji oraz wartości finansowania. Głównym celem programu 1000 plus będzie wsparcie finansowe polskiej branży turystycznej, m.in. turystów, organizatorów turystycznych, agentów turystycznych i innych podmiotów świadczących powiązane usługi turystyczne.

📢 Te złodziejki są poszukiwane przez policję w całej Polsce (ZDJĘCIA)

Piękne i niebezpieczne. Te kobiety są poszukiwane w całej Polsce za kradzieże z włamaniem (Art. 279 § 1 Kradzież z włamaniem). Widziałeś je- zadzwoń: telefon: (0-71) 340 3400, 112, 997, lub napisz email: dyzurny@wr.policja.gov.pl rzecznik.kwp@wr.policja.gov.pl kwp@wr.policja.gov.pl kancelaria@wr.policja.gov.pl

Tygodniowa prasówka 12.04-18.04.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Mandaty w dobie koronawirusa. Memy o policji to coś, na co czekaliście. Policja spisuje, a internet komentuje - zobacz memy [18.04.20]

Mandaty w dobie koronawirusa stały się obiektem wielu żartów - policja ścigająca za każde możliwe odstępstwo od obostrzeń wprowadzonych przez wzgląd na epidemię wywołała lawinę komentarzy i memów. Radosna twórczość internautów jak zwykle poprawia humor. Czy zachowanie policji jest poprawne? Czy faktycznie trzeba ścigać Polaków za każde odstępstwo? Wielu internautów uważa, że policja stanowczo przesadza. Swoją frustrację i cięte poczucie humoru wyrażają w memach.

📢 Na Dolnym Śląsku ruszają punkty testowe na koronawirusa drive-thru

Pierwszy mobilny punkt pobrań rozpoczął pracę w Wołowie. Pilotażowy program to odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się sytuację w regionie, a także uzupełnienie dla karetek wymazowych.

📢 Do Szczawna będą zwozić chorych z koronawirusem. Tak izolatorium wygląda w środku

Od przyszłego tygodnia na Dolnym Śląsku zacznie działać kolejne izolatorium. Będzie prowadzone przez Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Chorzy z koronawirusem będą trafiać do Szczawna-Zdroju.

📢 Powiat górowski. Cztery osoby, u których wykryto koronawirusa wyzdrowiały [17.04.2020]

W powiecie górowskim od początku trwania epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono testami laboratoryjnymi u 25 osób. Jednak cztery osoby, u których wcześniej wykryto wirusa SARS-CoV-2 , wyzdrowiały. Warto też podkreślić, że większość zakażonych mieszkańców powiatu czuje się stosunkowo dobrze, nie wymaga hospitalizacji i przebywa w izolacji domowej.

📢 Fotoradary na Dolnym Śląsku. Gdzie najczęściej łapią kierowców? [MAPA FOTORADARÓW]

Ile jest fotoradarów w województwie dolnośląskim i gdzie należy zachować szczególną ostrożność? Na podstawie danych z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) przygotowaliśmy spis fotoradarów. Przejdź do galerii i dowiedz się, gdzie należy zdjąć nogę z gazu, żeby nie stracić prawa jazdy. Uwzględniliśmy pomiar odcinkowy, pomiar punktowy i rejestrację przejazdu na czerwonym świetle. Zobacz, gdzie możesz spodziewać się kontroli prędkości.

📢 Góra. Będzie rondo przy ulicy Podwale! Prace mają się rozpocząć lada dzień [ZDJĘCIA]

Lada dzień mają rozpocząć się prace związane z budową rodna przy ulicy Podwale w Górze, gdzie krzyżują się dwie drogi wojewódzkie, nr 323 i 324. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowo-Melioracyjne Drogomel z Góry oraz Viapol Sp. z o.o. z Leszna. Przekazanie placu budowy wykonawcy zaplanowano na na najbliższy czwartek, czyli 23 kwietnia. Do 30 września br. inwestycja ma być gotowa!

📢 Wakacje 2020 odwołane przez koronawirusa MEMY

Wakacje 2020 to będą zupełnie inne wakacje, niż te, które znaliśmy do tej pory. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Internauci stworzyli memy, które unaoczniają wakacje w dobie koronawirusa. O tegorocznymi lecie wypowiedział się również minister zdrowia Łukasz Szumowskie na antenie radia RMF FM: O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów. Co zatem z wakacjami będzie? Polecamy na odreagowanie twórczość internautów.

📢 Góra. Znowu będzie można pójść na spacer do parku i lasu. Co jeszcze się zmieni? [ZDJĘCIA]

Rząd łagodzi obostrzenia. Od najbliższego poniedziałku, czyli 20 kwietnia, znowu będzie można chodzić na spacery do parków i lasów. Znów będziemy mogli wejść m.in. do Parku Solidarności w Górze czy górowskich lasów. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. A co z innymi obostrzeniami i zakazami?

📢 Góra. Część sklepów po świętach nadal pracuje inaczej. W jakich godzinach zrobimy zakupy?

W ostatnim czasie markety wydłużają godziny pracy, aby mimo różnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, ułatwić zakupy klientom. Sprawdźcie w jakich godzinach czynne będą we Górze i Wąsoszu największe markety. Szczegóły znajdziecie przy poszczególnych zdjęciach w naszej galerii.

📢 Maseczka ochronna wykosi koronawirusa? Zobacz memy

Maseczka na twarzy to codzienny widok na ulicach od 16 kwietnia 2020 roku. To nowe obostrzenie, które wprowadził rząd. Czy to oznacza, że maska zatrzyma koronawirusa? Internauci tworzą memy o maseczkach ochronnych i oswajają nas z nowym obowiązkiem. Co on oznacza w praktyce? Czy maska w dobie koronawirusa to jedyny słuszny wybór? Nie do końca. Obowiązkowe bowiem jest zasłanianie ust i nosa. Przypominamy, co powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski o maseczkach.

📢 Powiat górowski. Nasi Czytelnicy pokazali, jak ich czworonożni przyjaciele spędzają kwarantannę [ZDJĘCIA]

Kwarantanna społeczna, której ze względu na epidemię koronawirusa jesteśmy wszyscy poddani, dotyczy także domowych pupili. Dla wielu naszych czworonożnych przyjaciół to również bardzo trudny czas, ale... dają radę! Możecie się o tym przekonać oglądając zdjęcia zamieszczone w galerii. Poprosiliśmy naszych Czytelników aby pokazali, jak ich zwierzaki znoszą kwarantannę.

📢 Powiat górowski. Już 25 mieszkańców zakażonych jest koronawirusem, a 9 jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Niestety, znowu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w powiecie górowskim.Testy potwierdziły wirusa SARS-CoV-2 w sumie już u 25 mieszkańców. Nową, zakażoną osobą, która dziś (16 kwietnia) otrzymała pozytywny wynik jest mieszkaniec gminy Góra. Mężczyzna objęty jest kwarantanną domową. Zakaził się z nowego źródła.

📢 TOP 10 najgłupszych zachowań Dolnoślązaków w czasie epidemii

Jedni są lub powinni być na kwarantannie, inni nie wytrzymują stania w kolejkach - słowem nie wszyscy sobie radzą z panującą w Polsce i na świecie epidemią. My zebraliśmy najgłupsze lub najbardziej nieodpowiedzialne zachowania wśród mieszkańców naszego województwa. Kliknij w zdjęcie i zobacz je wszystkie. Pod każdą fotografią opis.

📢 Powiat górowski. Plaga pożarów traw. Nie ma dnia bez ognia [ZDJĘCIA]

Nie pomagają akcje edukacyjne ani groźba kary finansowej czy aresztu. Wiosną strażacy wciąż mają problemem z pożarami suchych traw. Niestety, ostatnie dni w powiecie górowskim są tego najlepszym przykładem.

📢 AKTUALIZACJA. Dolny Śląsk. Uwaga, policyjna obława z udziałem śmigłowca w okolicach A4. Utrudnienia na drodze

Policyjna obława w okolicach autostrady A4 na wysokości Wądroża Wielkiego w kierunku Prochowic. O co chodzi?

📢 Kościoły znów zapełnią się wiernymi? Arcybiskup Gądecki apeluje do premiera Morawieckiego

Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, skierował list do premiera Mateusza Morawieckiego. Apeluje w nim m. in. o bardziej spójne, proporcjonalne i sprawiedliwe kryterium ograniczania dopuszczalnej liczby wiernych w kościołach. Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy proponuje, by zmienić obecnie obowiązujące przepisy i uzależnić liczbę uczestników nabożeństw od powierzchni miejsca, w którym takowe się odbywa.

📢 Koronawirus: Restrykcje mogą być potrzebne jeszcze w 2022 roku. Naukowcy z Harvardu przeprowadzili symulacje pandemii

Koronawirus SARS-CoV-2 i choroba nim spowodowana COVID 19 wciąż generują więcej pytań niż odpowiedzi. Sporo o pandemii, która wstrząsnęła światem w 2020 roku, nie wiemy, dlatego nie sposób określić, kiedy i czy w ogóle sobie z nią poradzimy. Według naukowców z Harvardu niektóre z aktualnych ograniczeń mogą wracać jeszcze cyklicznie w 2022 roku. Wszystko zależy od postępów prac nad szczepionką i efektywnym leczeniem, a także od zwiększenia pojemności szpitali.

Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3