Przegląd prasy z marca 2020 w Górze, najważniejsze informacje miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Góra zmienił się  w marcu 2020 ?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Góra zmienił się w marcu 2020 ? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Góry najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus Dolny Śląsk. Dwoje dzieci bez koronawirusa! Lekarze i pacjenci zamknięci na oddziale, co się stało? [AKTUALIZACJA]”?

Przegląd marca 2020 w Górze: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus Dolny Śląsk. Dwoje dzieci bez koronawirusa! Lekarze i pacjenci zamknięci na oddziale, co się stało? [AKTUALIZACJA]

Dwoje dzieci z Dolnego Śląska wliczanych w liczbę zakażonych koronawirusem jest jednak zdrowych! Wojewoda Dolnośląski poinformował właśnie, że kolejne testy wykonane dzieciom były negatywne. Oznacza to, że nie mają koronawirusa. Zamknięto oddział szpitala w Legnicy. Wszyscy zostali w środku. Na Dolnym Śląsku choruje blisko 300 osób.

📢 Koronawirus w Polsce i na świecie - raport na żywo minuta po minucie. Najnowsze informacje dotyczące epidemii wirusa SARS-CoV-2

Raport 1 kwietnia 2020: W Polsce zachorowało już 2420 osób. 36 z nich nie żyje. Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w poruszaniu się w związku z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

📢 Powiat górowski. Aktualna sytuacja epidemiologiczna 31.03.2020

9 osób z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, aż 463 osób poddanych kwarantannie i 210 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. To najnowsze dane, jeśli chodzi o aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie górowskim. Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Górze przedstawiła je we wtorek 31 marca o godz. 14.00.

Prasówka marzec Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Góry. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Osetno. Rodzinne spacery na zamkniętym dla ruchu moście drogowym? Nasz czytelnik apeluje o rozwagę [ZDJĘCIA]

Nasz czytelnik, mieszkaniec Osetna, apeluje o rozwagę. Podkreśla, że zamknięty dla ruchu most drogowy nad Baryczą w Osetnie nie jest dobrym miejscem na spacery. Jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia i o wypadek nietrudno. Niestety, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

📢 Góra. Apel do byłych górowskich zuchów, harcerzy i instruktorów. Podzielcie się wspomnieniami. Powstaje monografia o ZHP w Górze [ZDJĘCIA]

W Górze nie ma obecnie nawet jednej drużyny harcerskiej, ale przez dziesięciolecia Związek Harcerstwa Polskiego działał w mieście bardzo prężnie. Należało do niego tysiące młodych ludzi, mieszkańców całej gminy. Zostały... tylko wspomnienia. Niestety, upływający czas zaciera ich kontury. Stąd też pomysł opracowania monografii górowskiego harcerstwa. Wyszedł z nim Arkadiusz Gortych, instruktor harcerski i prezes stowarzyszenia „Młodzi Młodym” w Górze, który chce stworzyć publikację opierającą się nie tylko na dokumentach, ale przede wszystkim na opowieściach były harcerzy. Apeluje więc do wszystkich osób, które należały do ZHP w Górze o pomoc.

📢 Powiat górowski. Aktualna sytuacja epidemiologiczna 30.03.2020

9 osób z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, aż 468 osób poddanych kwarantannie i 210 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. To najnowsze dane, jeśli chodzi o aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie górowskim. Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Górze przedstawiła je w poniedziałek 30 marca o godz. 14.00.

📢 Gmina Góra. Do mieszkańców trafiły zakupione przez samorząd atestowane maseczki wielokrotnego użytku. Burmistrz apeluje, aby je nosić!

Niemal wszyscy mieszkańcy gminy Góra otrzymali już zakupione przez samorząd maseczki. To atestowane maseczki wielokrotnego użytku. Dostarczyli je, bezpośrednio pod drzwi domów i mieszkań, strażacy ochotnicy.

📢 Powiat górowski. Do 9 wzrosła liczba mieszkańców zakażonych koronawirusem

Do 9 wzrosła liczba mieszkańców powiatu górowskiego z potwierdzonym koronawirusem. Osoba zakażona, o której poinformował właśnie (30 marca) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Górze, jako jedyna z tej grupy jest hospitalizowana. Pozostałe 8 osób objęte jest kwarantanną i leczone w domu.

📢 Tygodniowy przegląd prasy (Góra, 22.03-28.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Góry

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Pogoda na dzisiaj dla Góry. Zobacz prognozę pogody na dzisiaj (niedzielę, 29.03) ”?

📢 Osetno. Strażacy gasili pożar. Prawdopodobnie było to podpalenie [ZDJĘCIA]

Na polach między miejscowościami Osetno w gminie Góra i Kietlów w gminie Jemielno wybuchł dziś (28 marca) pożar. Na szczęście strażacy szybko ugasili ogień. Wiele wskazuje na to, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

📢 Głogów: Żołnierze WOT wspierają policję w działaniach podczas epidemii

Trwają kontrole osób przebywających na kwarantannie w powiecie głogowskim. Do pomocy policjantom ruszyli żołnierze. Oni również będą sprawdzać, czy osoby objęte kwarantanną z powodu epidemii koronawirusa nie opuszczają domów.

📢 Dolnoślązaczki, które zgłosiły się online do Konkursu „Najpiękniejsza Polka 2020". ZDJĘCIA

To pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursem piękności w którym mogą wziąć udział wszystkie dziewczyny w wieku od 16 do 30 roku życia. Kandydatki walczą o tytuł najpiękniejszej Polki 2020 i profesjonalną sesję zdjęciową do kalendarza na rok 2021 dla wszystkich finalistek, które przejdą do ścisłego finału konkursu.
Na stronie Najpiękniejsza Polka 2020 czytamy, że wszelkie informacje dotyczące głosowania na poszczególne kandydatki, jak też daty castingów oraz samej formy przeprowadzenia wyborów Najpiękniejszej Polki 2020 będą podane jak tylko sytuacja związana z koronawirusem się ustabilizuje. Obecnie trwa casting online.Wzięło w nim udział wiele pięknych pań, w tym mieszkanek Dolnego Śląska - z Wrocławia, Legnicy, Lubina i Głogowa. Można też głosować na swoje faworytki. Oto kandydatki:

📢 Rawicz. Ukradł nissana w Masłowie, a później go spalił. Śledczym zdradził, że dokonał kradzieży, bo nikt nie wziął go "na stopa"

Rawiccy kryminalni ustalili i zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który ukradł nissana. Sprawca ma na swoim koncie sporo przestępstw. Niejednokrotnie odbywał już kary pozbawienia wolności. Złodziej skradzione auto spalił, bo chciał zatrzeć ślady. Mieszkaniec powiatu górowskiego decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

📢 Powiat górowski. Już 8 mieszkańców jest zakażonych koronawirusem, a 2 zostały odwiezione do szpitala zakaźnego

Jeszcze dziś (27 marca) rano Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Górze informował o sześciu osobach zakażonych koronawirusem w powiecie górowskim, a po południu okazało się, że jest ich już ośmiu. Ponadto dwie osoby zostały odwiezione do szpitala zakaźnego z podejrzeniem Covid-19.

📢 Powiat górowski. Dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. Wśród nich jest pielęgniarka

Górowski sanepid otrzymał dziś (27 marca) kolejne wyniki testów na koronowirusa. Niestety, dwa z nich okazały się pozytywne. To oznacza, że wsumie w całym powiecie górowskim Covid-19 potwierdzono już u sześciu osób.

📢 Gmina Niechlów. Będzie straż sąsiedzka? Gmina czeka na osoby gotowe wstąpić w jej szeregi

W czasie walki z epidemią powiat górowski znalazł się w szczególnie trudnej sytuacji, bo wirusa COVID-19 wykryto u dwóch policjantów. W związku z tym niemal wszyscy górowscy funkcjonariusze zostali poddani kwarantannie. Służbę dyżurną przejęła Komenda Powiatowa Policji w Głogowie. Zdaniem Michała Frąckowiaka, zastępcy wójta Niechlowa, dla bezpieczeństwa mieszkańców warto wspomóc funkcjonariuszy. Organizuje więc straż sąsiedzką.

📢 Powiat górowski. Aktualna sytuacja epidemiologiczna 26.03.2020

4 osoby z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, aż 342 osoby poddane kwarantannie i 255 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. To najnowsze dane, jeśli chodzi o aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie górowskim. Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Górze przedstawiła je w czwartek 26 marca o godz. 14.00.

📢 Głogów: Wybuch w bloku przy ulicy Oriona! 51-letni mężczyzna stracił dłoń. ZDJĘCIA, FILM

W mieszkaniu na parterze wieżowca przy ulicy Oriona doszło do wybuchu. Dwie osoby poszkodowane to 51- latek i jego 3-letnia córka. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

📢 Powiat górowski. Czwarta osoba zakażona koronawirusem. To ratownik medyczny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Górze poinformował dziś (25 marca) wieczorem o kolejnej osobie zakażonej koronawirusem. W sumie w całym powiecie górowskim Covid-19 potwierdzono już u czterech osób.

📢 Powiat górowski. Aktualna sytuacja epidemiologiczna 25.03.2020

3 osoby z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, aż 300 osób poddanych kwarantannie i 240 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym. To najnowsze dane zaprezentowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Górze. Zaprezentowano je w środę 25 marca o godz. 14.00.

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3