AKTUALIZACJA
Godz. 22.30
Przywrócono normalny przejazd w miejscu wypadku. Pozostały zator może się rozładowywać jeszcze przez najbliższych kilkadziesiąt minut.
Godz. 20.10
Niestety, przewidywany czas utrudnienia na autostradzie A4 wydłużył się. I to znacznie. Trwa przeładowywanie ładunku tira, w tym sprzętu AGD i artykułów spożywczych. Korek na autostradzie liczy około 3 kilometrów. GDDKiA informuje, że ma tendencję malejącą. Jednocześnie opisując, że droga w pełni przejezdna będzie około północy.
Godz. 17.30
Lewy pas ruchu przejezdny dla wszystkich aut. Niestety, prawy wciąż jest zablokowany. Autostrada się korkuje, kierowcy uciekają na węźle na boczne drogi.
Godz. 16
Autostrada A4 jest nadal zablokowana w kierunku Wrocławia, ale tylko dla pojazdów ciężarowych. Dla samochodów osobowych udrożniony został lewy pas ruchu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia mogą zakończyć się po godz. 16.
Godz. 12.55
Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz ratownicy pogotowia ratunkowego. Jak informuje nas podkomisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, na 142. kilometrze autostrady A4 doszło do wywrócenia się ciężarówki. Naczepa znajduje się w rowie, a ciągnik siodłowy blokuje oba pasy ruchu. Na jezdni pojawiły się wycieki płynów eksploatacyjnych, droga pozostaje zablokowana.
Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Kierowca przeżył wypadek, nie wiadomo jednak w jakim jest stanie. Prawdopodobnie zasłabł za kierownicą.
Godz. 12.30
Do wypadku doszło na 142. kilometrze autostrady A4. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, "pojazd ciężarowy uderzył w bariery". Ciężarówka zablokowała jezdnię.
Autostrada, w kierunku Wrocławia, jest zablokowana
Na miejscu trwa akcja służb. GDDKiA przewiduje, że utrudnienia na autostradzie potrwają nawet do godz. 15.30. Kierowcom radzi zjazd na Kąty Wrocławskie i objazd wypadku drogą wojewódzką numer 362 w kierunku Wszemiłowic.
Na miejscu tworzy się ogromny korek, chwilę po wypadku miał już blisko 8 kilometrów.
Więcej szczegółów wkrótce.
Do wypadku doszło tutaj:
Nowe ustalenia w sprawie wypadku na A1
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?