Tygodniowy przegląd prasy (Góra, 31.05-6.06.2020), poznaj najważniejsze informacje z Góry

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 31.05 a 6.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gessler nie pomogła. Te restauracje upadły po "Kuchennych rewolucjach"”?

Przegląd tygodnia Góra od 31.05 do 6.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Gessler nie pomogła. Te restauracje upadły po "Kuchennych rewolucjach"

Wizyta Magdy Gessler i ekipy Kuchennych rewolucji to często ostatnia deska ratunku dla podupadających restauracji. Niestety, jak się okazuje, chociaż wiele rewolucji kończy się sukcesem, niektóre restauracje nie przetrwały próby czasu i musiały zostać zamknięte. Zobaczcie, które lokale po "Kuchennych rewolucjach" już nie istnieją!

📢 Osetno. Zobaczcie, jak wygląda stary, opuszczony cmentarz ewangelicki. Jest schowany w głębi lasu [ZDJĘCIA]

Stary cmentarz ewangelicki w Osetnie, poza mieszkańcami wsi, zna niewiele osób. Nekropolia ukryta jest w leśnej gęstwinie. Co prawda, napisy na części nagrobnych tablic są już zatarte, ale na innych bez problemu można odczytać nie tylko imiona i nazwiska pochowanych tam osób.

📢 Gmina Jemielno. Już są! Kolorowe, piękne i bezpieczne! W jedenastu miejscowościach powstały nowe miejsca rekreacji [ZDJĘCIA]

W jedenastu miejscowościach gminy Jemielno powstały nowe miejsca rekreacji. Są to siłownie zewnętrzne, place zabaw lub wiaty przystankowe. Wszystkie są kolorowe, piękne i bezpieczne. Kosztowały w sumie około 500 tys. zł.

Tygodniowa prasówka 31.05-6.06.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gmina Niechlów. Czy pałac w Bełczu Wielkim zmieni właściciela? Konserwator zabytków i gmina dążą do tego [ZDJĘCIA]

Neobarokowy pałac w Bełczu Wielkim to jeden z najcenniejszych zabytków gminy Niechlów i powiatu górowskiego. Niestety, w ostatnich latach został niemal doszczętnie obrabowany i okropnie zdewastowany, co widać na załączonych w naszej galerii zdjęciach. Czy jest jeszcze szansa, aby go uratować? Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz zastępca wójta gminy Niechlów wierzą, że tak.

📢 Góra. Trwa czwarty etap odmrażania kraju. Co w Górze będzie otwarte? [ZDJĘCIA]

Trwa IV etap odmrażania kraju w związku z pandemią koronawirusa. Od soboty 6 czerwca na nowo mogą ruszyć m.in. kina, baseny i siłowni. Sprawdziliśmy, jak sytuacja pod tym względem wygląda w Górze. Odpowiedzi znajdziecie pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Wyjazd do sanatorium znów będzie możliwy, uzdrowiska w czerwcu wznawiają działalność. Kto może pojechać do sanatorium na NFZ?

Wyjazd do sanatorium znów będzie możliwy, uzdrowiska wznawiają swoją działalność od 15 czerwca. To dobra informacja m.in. dla tych pacjentów, którzy nie mogli wyjechać do sanatorium lub którym pobyt został przerwany z powodu epidemii koronawirusa. Zanim jednak leczenie w uzdrowisku zostanie rozpoczęte, należy spełnić jeden bardzo istotny warunek. Kto może wyjechać do sanatorium, ile kosztuje leczenie uzdrowiskowe i jak długo trzeba czekać na wyjazd do uzdrowiska?

📢 Oczko wodne przy każdym domu. Sieć zalana memami

Oczko wodne przy każdym domu to nowy pomysł, który ogłosił niedawno Andrzej Duda i Ministerstwo Klimatu. Ma on zachęcić Polaków do zbierania wody deszczowej w zbiornikach retencyjnych powstających na działkach przy prywatnych domach. Można będzie uzyskać nawet do 5 tys. złotych dofinansowania od państwa. Co na to internet? Oczko wodne sprawiło, że przypłynęła wena i memy. Po co jechać na wakacje, skoro będziemy mogli być nad wodą - pojawiają się głosy internautów.

📢 Będzie rewolucja w aptekach. Farmaceuci dostaną nowe uprawnienia – będą mogli m.in. wypisywać recepty [5.06.2020]

Szykuje się farmaceutyczna rewolucja? Jak podaje serwis Fakty.tvn24.pl farmaceuci niedługo dostaną nowe uprawnienia. Będą mogli wypisywać recepty i prowadzić leczenie – oczywiście w dość wąskim i do tego w szczegółowo opisanym zakresie. Dzięki nowym uprawnieniom farmaceuci będą w stanie odciążyć lekarzy, których i tak jest w Polsce zdecydowanie za mało.

📢 Góra. Kolejni trzej policjanci z KPP w Górze, którzy pokonali koronawirusa, oddali osocze [ZDJĘCIA]

Kolejni stróże prawa z górowskiej komendy pojawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, aby oddać swoje osocze. Mundurowi chorowali na koronawirusa, ale wyzdrowieli i postanowili pomóc innym. To już trzecia grupa policjantów z KPP w Górze, która zdobyła się na ten szlachetny gest.

📢 Bojanowo. Na drodze publicznej w Gołaszynie trenowali drift i inne manewry. Trzech kierowców bmw z powiatu górowskiego ukaranych mandatami

Trzej młodzi kierowcy bmw zostali ukarani wysokimi mandatami za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Panowie najwyraźniej zapomnieli, że doskonalenie elementów techniki jazdy można ćwiczyć na odpowiednim przygotowanym do tego torze, a nie drodze publicznej.

📢 Góra. Dziś 31 rocznica czerwcowych wyborów. Mandat senatora zdobył w nich Stanisław Hoffmann z Góry

Dziś, czyli 4 czerwca, mija 31 rocznica pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów do parlamentu. Mandat senatora zdobył w nich Stanisław Hoffmann z Góry, kandydat Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Pierwszy i – jak dotąd – jedyny parlamentarzysta w wolnej Polsce z powiatu górowskiego w wolnej Polsce.

📢 Góra. Wraca temat obwodnicy Góry. Minister uchylił w całości decyzję wojewody o odmowie zezwolenia na realizację tej inwestycji

Mamy dobrą wiadomość! Wraca temat budowy - wyczekiwanej od lat - obwodnicy Góry. Minister Rozwoju po raz kolejny uchylił decyzję wojewody odmawiającą zezwolenia na realizację tej inwestycji. To z pewnością „zielone światło” dla obwodnicy.

📢 Góra. Samorząd wojewódzki wciąż nie przejął linii kolejowej Góra-Bojanowo, ale z planów nie rezygnuje. Ma stać się to jeszcze w tym roku

O planach samorządu województwa dolnośląskiego związanych z przejęciem i reaktywacją linii kolejowej Góra-Bojanowo usłyszeliśmy już na początku ubiegłego roku. Sprawa wciąż nie została sfinalizowana, ale - co najważniejsze – samorządowcy nie zmienili planów. Co więcej, zapewniają, że niebawem urząd marszałkowski będzie właścicielem linii 372.

📢 Gmina Niechlów. W 2020 roku dożynek gminnych nie będzie. Impreza ze względu na epidemię została odwołana [ZDJĘCIA]

Gmina Niechlów nie będzie w tym roku organizować święta plonów. Oficjalny komunikat ukazał się na stronie internetowej samorządu. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa i ograniczenia, jakie rząd wprowadził w związku z tym w przypadku organizacji imprez.

📢 Rawicz. Matka próbowała zabić własne dziecko, bo miała być szantażowana przez sąsiadkę. Dlaczego proces stoi w miejscu?

Od roku proces Małgorzaty G., która ze swoim synem Tomaszem próbowała zabić swoją 10-letnią ówcześnie córkę Olgę w Rawiczu, stoi w miejscu. We wtorek miała się odbyć następna rozprawa, która ostatecznie została odwołana.

📢 Góra. Plac Bolesława Chrobrego zyskał fioletową barwę. Lawendowy skwer budzi uznanie mieszkańców i przyjezdnych [ZDJĘCIA]

Plac Bolesława Chrobrego w Górze przeszedł metamorfozę. Prace związane z rewitalizacją zakończyły się już jesienią ubiegłego roku, ale ich pełen efekt widoczny jest właśnie teraz. Dużym atutem całego przedsięwzięcia są na pewno nowe nasadzenia. Piękny, lawendowy skwer na placu Bolesława Chrobrego budzi uznanie zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.

📢 Kościół w tarapatach finansowych. Wszystko przez koronawirusa. Wierni proszeni są o przelewy?

Koronawirus nadszarpnął gospodarkę – to żadna tajemnica. Przedsiębiorcy na całym świecie załamują ręce, ponieważ handel po prostu się zatrzymał. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w tarapaty finansowe wpadł też… Kościół. Ze względu na to, że ograniczono liczbę wiernych w kościołach, wpływy z tacy znacznie się zmniejszyły. Innpoland.pl podaje, że niektóre parafie proszą wiernych o przelewy mające wesprzeć księży.

📢 Góra. Magdalena Mielczarek pozostaje dyrektorką LO w Górze. Funkcje będzie pełnić 31 sierpnia 2021 roku

Magdalena Mielczarek pozostaje dyrektorką Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Górze. Kadencja obecnej szefowej placówki kończył się w sierpniu tego roku. W czasie epidemii nie przeprowadza się jednak konkursów na stanowiska dyrektorskie w oświacie. Zarząd powiatu zdecydował więc, że Magdalena Mielczarek pokieruje placówką do końca sierpnia 2021 roku.

📢 Góra. Mamy dobrą wiadomość. Znowu można korzystać z placów zabaw i siłowni napowietrznych w gminie [ZDJĘCIA]

Od dziś, czyli od środy 3 czerwca, dzieci w gminie Góra będą mogły wrócić na place zabaw, a amatorzy ćwiczeń na świeżym powietrzu na siłownie „pod chmurką”. Samorząd zdecydował o ich ponownym udostępnieniu mieszkańcom.

📢 Ulewa nad Głogowem. Woda na podwórkach i ulicach

Strażacy z Głogowa i okolicznych miejscowości mają sporo roboty.

Koronawirus: sprawdź czy Twój powiat jest "czerwony".

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3