Przegląd tygodnia w Górze, najważniejsze wydarzenia od 5.04 do 11.04.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.04 do 11.04.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 5.04 do 11.04.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.04 a 11.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Powiat górowski. Aktualna sytuacja epidemiologiczna [11.04.2020]”?

Przegląd tygodnia Góra od 5.04 do 11.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Powiat górowski. Aktualna sytuacja epidemiologiczna [11.04.2020]

W powiecie górowskim zakażone koronawirusem są już 22 osoby. Jest jednak także dobra wiadomość. Jedna osoba wyzdrowiała. Największą grupę zakażonych – 16 osób to mieszkańcy gminy Góra. Koronowirusa wykryto także u 5 mieszkańców gminy Jemielno i jednej gminy Wąsosz.

📢 Obywatelu, proszę się rozejść! Malarstwo na czas kwarantanny [GALERIA ZDJĘĆ]

Grafik, malarz i fotograf Jarek Kubicki, na swoim profilu na Facebooku stworzył galerię niezwykłych dzieł. Obrazy wybitnych malarzy uwspółcześnił, dodając postacie stróżów prawa. To, oczywiście, nawiązanie do obowiązujących dziś obostrzeń i zakazów związanych w epidemią koronawirusa.

📢 Jak zrobić maseczkę higieniczną w domu bez szycia? Proste sposoby na bawełnianą maseczkę ochronną

W związku z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, od 16 kwietnia 2020 nie będzie można opuścić domu bez zasłoniętych ust i nosa. Czy to oznacza, że trzeba kupić profesjonalne maseczki ochronne, których i tak brakuje na rynku? Zupełnie nie. Sposobów na wykonanie domowej maseczki jest wiele. By ją zrobić, nie trzeba nawet używać igły i nici. Jak wykonać domową maseczkę higieniczną?

Tygodniowa prasówka 5.04-11.04.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Powiat górowski. Policjanci i żołnierze sprawdzają osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową [ZDJĘCIA]

Policjanci z Góry we wspólnych patrolach z żołnierzami 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie przebywają w wyznaczonych miejscach.

📢 Wielkanoc 2020. Jak samemu poświęcić koszyczek wielkanocny? Tekst modlitwy do święcenia pokarmów

W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościołach. Z powodu epidemii koronawirusa parafie były zmuszone odwołać uroczystości Wielkiego Tygodnia, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2. Archidiecezja Warszawska udostępniła jednak tekst modlitwy, dzięki któremu będziemy mogli sami w domu poświęcić pokarmy wielkanocne.

📢 Katastrofa w Smoleńsku - kim były ofiary? Przedstawiamy ich sylwetki w 10. rocznicę katastrofy [10.04.2020]

Dziś mija 10 lat od katastrofy smoleńskiej - wydarzenia, które na zawsze zmieniło oblicze polskiej polityki. O 8.41 czasu środkowoeuropejskiego letniego 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj doszło do katastrofy – piloci próbowali wylądować w warunkach gęstej mgły, przy widzialności mniejszej niż 500 metrów. Samolot uderzył w drzewa i – obrócony – zderzył się z ziemią. Na pokładzie Tupolewa-154 przebywało 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, pierwsza dama Maria Kaczyńska, przedstawiciele Sejmu, Senatu i Wojska Polskiego. Nikt nie przeżył katastrofy. W galerii przedstawiamy sylwetki ofiar.

📢 Maseczki ochronne obowiązkowe. GIS wydał instrukcje, jak nosić maseczki. Zobacz, co może zastąpić maseczkę ochronną!

Obowiązek noszenia maseczek ochronnych wchodzi w życie 16 kwietnia. Podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dowiedzieliśmy się o nowych zaleceniach rządowych. Od czwartku, po Świętach Wielkanocnych, w przestrzeni publicznej będziemy musieli zakrywać nos i usta. Podpowiadamy, jak poprawnie nosić maseczkę ochronną i przypominamy o zasadach, które warto przestrzegać. Ponadto wskazujemy, które tkaniny mogą nam służyć do zakrywania nosa i ust, kiedy nie dysponujemy maseczką ochronną.

📢 Góra. Samorządowcy uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. 10 rocznica tej tragedii ma bardzo skromną oprawę [ZDJĘCIA]

Dziś 10 kwietnia, czyli rocznica katastrofy smoleńskiej. Mija dokładnie 10 lat od wydarzeń, które określane są jako jedna z największych tragedii naszego narodu. W katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym urzędujący prezydent RP Lech Kaczyński. Tegoroczne obchody mimo okrągłej rocznicy są jednak bardzo skromne. Przebiegają bowiem w cieniu epidemii koronawirusa.

📢 Góra. Starostwie przekazali ratownikom środki ochrony osobistej od wojewody [ZDJĘCIA]

Dzisiejszej nocy (9 kwietnia o godz. 3.00) na wrocławskim lotnisku wylądował samolot z Chin, który dostarczył niezbędne w walce z koronawirusem środki ochrony osobistej, takie jak: maseczki ochronne, rękawiczki czy kombinezony. Część z nich wojewoda dolnośląski przeznaczył także dla ratowników medycznych pracujących w górowskiej stacji. Starostowie Kazimierz Bogucki i Grzegorz Kordiak od razu przekazali je medykom.

📢 Pytamy prawnika: Czy możemy iść na działkę nie narażając się na mandat?

Pytamy Jacka Jankowskiego, adwokata z Wałbrzycha, czy możemy iść na działkę nie narażając się na mandaty. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, rekomendowanych przez specjalistów.

📢 Te panoramy zapierają dech w piersiach. Punkty widokowe dla odważnych

Klimat nie sprzyja podróżom - większość popularnych celów turystycznych świeci pustkami. Dotyczy to też punktów widokowych - nawet tych najpiękniejszych. Na szczęście dzięki internetowi możemy zobaczyć fiordy, oceany i góry. Zobacz najpiękniejsze widoki, które na co dzień dostępne są tylko dla najodważniejszych podróżników.

📢 Szkoły zamknięte do 26 kwietnia, egzaminy ósmoklasistów i i matury najwcześniej w czerwcu

Rząd podtrzymuje obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Ogłoszono dziś, że do 26 kwietnia zamknięte będą szkoły i przedszkola, a egzaminy ósmoklasistów i matury zorganizowane zostaną najwcześniej w czerwcu. Z jakimi jeszcze obostrzeniami musimy się liczyć?

📢 Na Dolny Śląsk przyleciał samolot ze środkami ochrony osobistej

Dzisiaj w nocy na wrocławskim lotnisku wylądował samolot ANTONOV AN-124 Rusłan z Chin, który dostarczył niezbędne środki ochrony osobistej takie jak: maseczki ochronne, rękawiczki i kombinezony.

📢 Księga pozytywnych świąt. Zapraszamy do składania sobie życzeń oraz słów wsparcia z okazji Świąt Wielkanocnych

Zapraszamy do składania życzeń, przekazywania słów wsparcia i podziękowań z okazji Świąt Wielkanocnych. Mogą być skierowane do bliskich, przyjaciół, znajomych oraz wszystkich tych, którym przyda się odrobina otuchy i pamięci.

📢 Powiat górowski. Aktualna sytuacja epidemiologiczna [9.04.2020]

20 osób z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, 274 osób poddanych kwarantannie i 26 osób objętych nadzorem epidemiologicznym. To najnowsze dane, jeśli chodzi o aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie górowskim. Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Górze przedstawiła je w czwartek 9 kwietnia o godz. 9.00.

📢 Koronawirus. Szczyt zakażeń w Polsce przesunie się. Nowa prognoza ExMetrix

Koronawirus. Szczyt zakażeń spowodowanych koronawirusem w Polsce przesunie się o kilka dnia - tak wynika z najnowszej prognozy przygotowanej przez spółkę ExMetrix. Kiedy dokładnie nastąpi apogeum pandemii COVID-19 w naszym kraju? Sprawdź datę i liczbę infekcji.

📢 Niesamowite zakamarki Zamku Książ. Zobaczcie zdjęcia

Stęsknieni za turystami pracownicy Zamku Książ zdecydowali się na wspaniały krok. Codziennie pokazują w sieci inny zakątek majestatycznej, jednej z najpiękniejszych takich budowli w kraju. Zdjęcia opatrzone są również krótkimi opisami, które zebraliśmy i publikujemy w galerii. Kliknijcie przycisk i zobaczcie fantastyczne miejsca. Wielu z nich możecie nie znać.

📢 Konstrukcje ogrodowe z wierzby. Zobacz, jak zrobić altanę, płotek, tunel itp.

Szukacie pomysłu na oryginalny płot, altanę i inne elementy małej architektury ogrodowej? Podpowiadamy, jak zrobić zielone konstrukcje z wierzby.

📢 Góra. Zapraszamy do udziału w Zdalnym Jarmarku Wielkanocnym. Nacieszcie oczy pięknymi dekoracjami [ZDJĘCIA]

Wśród wielu przedsięwzięć, które odwołano w Górze z powodu epidemii koronawirusa, jest Jarmark Wielkanocny. Ta sympatyczna impreza miała pozwolić gościom poczuć wiosenną atmosferę, nacieszyć oczy pięknymi dekoracjami, a także nabyć część z nich na świąteczny stół. Niestety, w obecnej sytuacji nie jest to możliwe. Przygotowania do jarmarku rozpoczęły się jednak na długo przed powstaniem zagrożenia epidemiologicznego w kraju. Stąd też świąteczne dekoracje, przygotowane przez wystawców, od dawna są gotowe. Pojawił się więc pomysł, aby mimo wszystko pokazać je światu.

📢 Robert Lewandowski i jego nowe Porsche 911 Speedster. Cena, wygląd, przyspieszenie, spalanie [ZDJĘCIA]

Bayern Monachium wrócił do treningów po przerwie spowodowanej koronawirusem, a Robert Lewandowski przyjechał na zajęcia nowym samochodem. To limitowane Porsche 911 Speedster. Marka wyprodukowała tylko 1948 egzemplarzy, a cena jednego to 1,35 mln zł. W przeciwieństwie do aut mijanych codziennie na ulicy, wartość 911 Speedster będzie rosła. Liczba 1948 jest nieprzypadkowa, bo to rok, w którym stworzono model 356 "No.1", do którego odnosi się najnowszy kabriolet niemieckiej legendy.

Ponadto Porsche oferuje ekskluzywne wykończenie. Za dodatkowe 100 tys. zł otrzymamy auto w wersji Heritage Design, zawierające elementy odwołujące się do klasycznych modeli z lat 50. i 60.

OSIĄGI
Pod maską nowego samochodu Lewandowskiego kryje się sześciocylindrowy silnik bokser o mocy 510 koni mechanicznych. Do "setki" przyspiesza w cztery sekundy, a jego prędkość maksymalna to 310 km/h. Średnie spalanie to 13,8 litra na 100 km.

Obejrzyj galerię zdjęć zjawiskowego Porsche 911 Speedster.

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie