Przegląd tygodnia w Górze, najważniejsze wydarzenia od 26.07 do 1.08.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.07 a 1.08.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zawody z gwarancją zatrudnienia. Na tych stanowiskach na pewno znajdziesz pracę”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Góra od 26.07 do 1.08.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zawody z gwarancją zatrudnienia. Na tych stanowiskach na pewno znajdziesz pracę

Praca na wybranych stanowiskach jest bardzo łatwo osiągalna. Wystarczy wiedzieć, w którym zawodzie szukać zatrudnienia. Oto zawody z największym potencjałem.

📢 Powiat górowski. Znane kobiety z powiatu górowskiego. Niektóre się tu tylko urodziły, inne mieszkały. Wszystkie odniosły sukces [ZDJĘCIA]

Ich nazwiska są znane daleko poza granicami powiatu górowskiego. O każdej z nich można powiedzieć, że w swojej dziedzinie jest kobietą sukcesu. Jedna przez wiele lat była posłanką, dwie inne związały swoje życie ze sceną, kolejna z wybiegami mody. Łączy je jedno. Wszystkie urodziły się bądź przez pewien czas mieszkały w Górze i innych miejscowościach powiatu górowskiego. Część z nich z pewnością jest doskonale znana mieszkańcom. Jednak niektóre nazwiska mogą być dużym zaskoczeniem. Szczegóły znajdziecie w naszej galerii.

📢 [Powiat górowski. Mieszkańcy apelują o więcej kursów autobusowych. Niektóre miejscowości obecnie pozbawione są komunikacji publicznej ZDJĘCI

Nasi czytelnicy apelują o przywrócenie wszystkich kursów autobusowych, które w związku z pandemią koronawirusa zostały zawieszone. Niektóre miejscowości powiatu górowskiego zostały bowiem pozbawione jakiejkolwiek komunikacji publicznej. Stąd też nasi czytelnicy pytają, czy jest szansa, ze w najbliższej przyszłości to się zmieni. Zwróciliśmy się w tej sprawie kilka dni temu do leszczyńskiej spółki Milla, która obsługuje połączenia autobusowe na terenie powiatu górowskiego . Czekamy na odpowiedź.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Huawei MediaPad T3 10" 16GB LTE Szary (53018518)


Huawei MediaPad M5 10.1 4GB/64GB Wi-Fi Szary (CMRW09B)

  • Producent: Huawei
  • Ceny: od 1 145 do 1 281 zł.
  • Zobacz oferty

Tygodniowa prasówka 26.07-1.08.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Domy z drewna coraz popularniejsze i coraz większe. Ile kosztuje budowa domu drewnianego?

Polacy powoli przekonują się do domów drewnianych. Zachęca przede wszystkim koszt budowy, często znacznie niższy niż w przypadku domów murowanych.

📢 Oto najwięksi dłużnicy w Polsce. Te osoby pobiły rekord w wysokości zaległych zobowiązań. Jak można się tak zadłużyć?

Najwięksi dłużnicy w Polsce zalegają z kwotami, które trudno sobie wyobrazić! Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i BIG InfoMonitor stworzyły niechlubny ranking Polaków z największymi zadłużeniami w Polsce. Przy ich długach twój kredyt to nic! Nie zgadniesz, skąd jest najbardziej zadłużony Polak i ile zostało mu do spłaty.

📢 Koronawirus. Na kwarantannie jest 18 urzędników z Urzędu Gminy w Jemielnie. Wśród nich wójt Anita Sierpowska

Aż 18 urzędników Urzędu Gminy w Jemielnie jest na kwarantannie, po tym, gdy koronawirusa wykryto u jednej z pracownic. Wśród nich jest szefowa samorządu wójt Anita Sierpowska.

📢 Kiedy w Polsce będą upały? Pogoda na sierpień 2020: długoterminowa prognoza na sierpień przynosi słońce, ale nie tylko 31.07.2020

Pogoda na sierpień 2020: czego możemy się spodziewać po pogodzie w najbliższych tygodniach? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na lato i sierpień w Polsce i dopasuj do aury swoje urlopowe plany. Aura w czerwcu i lipcu mogła nieco rozczarować fanów upałów i iście wakacyjnej pogody. Meteorolodzy zdradzają już informacje dotyczące tego, co czeka nas w najbliższych tygodniach. Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2020 jest dość optymistyczna. Czy oznacza to, że już wkrótce na niebie pojawi się sporo słońca, a termometry pokażą ponad 30 kresek?

📢 Powiat górowski. Nowy ranking zamożności samorządów. Jak wypadają w nim te z powiatu górowskiego?

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało nowy ranking zamożności samorządów. Przedstawia on dochody województw, powiatów oraz gmin za 2019 rok. Autorzy rankingu zaznaczają, że obliczając zamożność samorządów pominęli dotacje celowych. Uznali bowiem, że unijne fundusze mają silny wpływ na wielkość dochodów samorządu, ale jest on chwilowy i nie ma nic wspólnego z trwałym wzrostem zamożności budżetu. W swoim zestawieniu uwzględnili jedynie dochody własne i otrzymywane subwencje. Jak na tym tle wypadają dochody samorządów powiatu górowskiego?

📢 Niechlów. Przy budynku GOK postawiono serce na plastikowe nakrętki. To pomysł jednej z mieszkanek [ZDJĘCIA]

Niechlów dołączył do grona miejscowości, które mają wielkie serca na plastikowe nakrętki. Pojemnik stoi przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Pomysł wyszedł od jednej z mieszkanek – Marioli Bieniek.

📢 Gmina Niechlów. Seniorzy pod okiem trenera i instruktora ćwiczyli na siłowni zewnętrznej. Pozyskali dotację na te zajęcia [ZDJĘCIA]

Gminna Rada Seniorów w Niechlowie oraz uczestnicy Klubu Senior + w Żuchlowie zgłębiali tajniki korzystania z siłowni zewnętrznej oraz prawidłowego uprawiania nordic walking. Ich trenerem i instruktorem był Damian Wiśniewski.

📢 Powiat górowski. Najwyższe wygrane w Lotto w powiecie. Ile wygrali szczęśliwcy w grach i loteriach Totalizatora Sportowego? [ZDJĘCIA]

W powiecie górowskim wśród osób, które korzystają z gier i loterii Totalizatora Sportowego nie brakuje szczęściarzy. Najwyższa wygrana padła w Górze w lipca 2019 roku. Niestety, nie była to milionowa kwota, ale naprawdę przyjemnie wysoka. Zobaczcie, jakie były najwyższe wygrane w różnych loteriach Lotto w powiecie górowskim. Szczegóły pod zdjęciami w galerii.

📢 Położne i pielęgniarki mają nowe uprawnienia. Zmiany obowiązują od 1 sierpnia, a gwarantuje je rozporządzenie MZ z dnia 17 lipca 2020 roku

Od 1 sierpnia br. obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 17 lipca 2020 roku, które wprowadza zmiany w kompetencjach położnych i pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej. Będą mogły m.in. wystawić receptę, oraz podjąć samodzielną decyzję o sposobach leczenia ran. Jakie jeszcze przywileje zyskają?

📢 Wąsosz. Lato z Zespołem Placówek Kultury w Wąsoszu jest pełne atrakcji. Koniecznie tam zajrzyjcie [ZDJĘCIA]

Niemal połowa wakacji za nami. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, wiele osób spędza je w domu. Nie oznacza to jednak, że takie lato jest nudne i pozbawione atrakcji. Mieszkańcy Wąsosza na pewno narzekać nie mogą. Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu przygotował bowiem dla nich całą serię wakacyjnych warsztatów i innych przedsięwzięć. Adresowane są one zarówno do młodszych jak i starszych.

📢 Znane leszczynianki i kobiety urodzone w Lesznie. Znacie je? Wiedzieliście o ich związkach z naszym miastem? [ZDJĘCIA]

Artystki, kobiety telewizji, a wśród nich aktorka występująca m.in. w "Pułkowniku Kwiatkowskim" czy "Ekstradycji" oraz uczestniczka głośnego ostatnio reality show, sportsmenki, blogerka - zapalona podróżniczka, znana nie tylko w Polsce miłośniczka handlingu - łączy je to, że pochodzą z Leszna lub urodziły się w naszym mieście.

📢 Oto polski samochód elektryczny Izera. Nazwa od dolnośląskiej rzeki (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Izera - czyli pierwszy polski samochód elektryczny wziął nazwę od dolnośląskiej rzeki. We wtorek - 28 lipca dwa prototypy w wersji SUV-a i hatchback zaprezentowała spółka ElectroMobility Poland. Jej akcjonariuszami są cztery państwowe koncerny energetyczne. Na razie nie ujawniono przyszłych cen auta. Wiadomo tylko tyle, że ma być dostępny cenowo dla tzw. Kowalskiego.

📢 Koronawirus. Sanepid będzie kontrolował wesela? Wiceminister zdrowia nie wyklucza takiej możliwości. Wesela źródłem zakażeń wirusem

Najpierw huczna zabawa, potem duże problemy - wesela coraz częściej stają się źródłem zakażeń koronawirusem. Wiceminister zdrowia nie wyklucza kontroli wesel, a inspektorzy sanitarni mieliby liczyć gości weselnych i sprawdzać, czy zachowują dystans społeczny.

📢 Góra. Gmina po raz kolejny już wsparła pracowników z Zespołu Ratownictwa Medycznego w Górze [ZDJĘCIA]

Gmina Góra po raz kolejny wsparła pracowników zespołu Ratownictwa Medycznego w Górze. Tym razem samorząd przekazał im 19 pełnych kompletów umundurowania, na które składają się spodnie i koszulki. Wcześniej samorząd sfinansował zakup maseczek i strojów ochronnych.

📢 Puma Nubia chodziła na spacery i brała udział w sesjach. Da się oswoić dzikiego kota? Do tresury potrzebna była kolczatka i dławik

Puma Nubia przyciąga gości do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. W chorzowskim zoo może zastać do 12 sierpnia. Przebywa tu na kwarantannie, w trakcie której wykonywane są zwierzęciu badania. Zgodnie z wyrokiem sądu puma należy do Skarbu Państwa i powinna trafić do zoo w Poznaniu. Jej właściciel - Kamil Stanek - nie zgadza się z wyrokiem sądu. Chce, by puma wróciła do domu. W sieci ma też wielu zwolenników. Puma ta jednak nigdy nie powinna trafić do niewoli - w pierwszej kolejności do hodowli, a następnie w prywatne ręce. To dziki kot, a jego tresura tylko pokazuje, że miejsce pumy jest na wolności.

📢 Góra. Trwają prace budowlane na ulicy Piłsudskiego. Na razie prace prowadzone są jednak tylko na chodnikach. Dlaczego?

Trwają prace na ulicy Piłsudskiego w Górze. Przebudowa obejmuje odcinek od placu Chrobrego w kierunku ulicy Kościuszki do Armii Krajowej. W ramach tej inwestycji droga i chodniki zyskają nową nawierzchnię. Na razie prace prowadzone są jednak na tylko na chodnikach. Pod asfaltową nawierzchnią odkryto bowiem byłego ratusza i od uzgodnień z konserwatorem zabytków zależy, kiedy będą one mogły być kontynuowane.

📢 Ustawka kiboli na autostradzie A4. Nagrał ją piłkarz stojący w korku! [ZOBACZCIE FILM]

W sobotę (25 lipca) około godziny 15 na autostradzie A4 w kierunku Krakowa doszło do starcia dwóch grup kiboli. Na jezdni biło się kilkudziesięciu mężczyzn, a kierowcy stanęli w ogromnym korku. Zobaczcie film poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Problemy kadrowe gastronomii

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie