Przegląd tygodnia w Górze, najważniejsze wydarzenia od 26.04 do 2.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.04 a 2.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nie rób tego w bloku! Sprawdź, jakie zakazy obowiązują w Twoim mieszkaniu”?

Przegląd tygodnia Góra od 26.04 do 2.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nie rób tego w bloku! Sprawdź, jakie zakazy obowiązują w Twoim mieszkaniu

Nie rób tego w bloku! Z uwagi na koronawirusa, wielu z nas dysponuje sporą ilością czasu spędzanego w swoich czterech ścianach. Czy jeżeli dysponujemy własnym mieszkaniem własnościowym, to możemy tam robić niemal wszystko? Nic bardziej mylnego! Istnieje szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także Polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź, o których czynnościach mowa.

📢 Fryzury najmodniejsze w PRL. Do fryzjera iść nie możemy, to chociaż powspominajmy. Tak kiedyś dbaliśmy o włosy

Ze względu na epidemię koronawirusa nie możemy chodzić do zakładów fryzjerskich. Nie pozostaje nam nic innego tylko wspominać. Jak to kiedyś było u fryzjera? Postanowiliśmy sięgnąć pamięcią nieco dalej niż o kilka tygodni. Zobaczcie, jakie były najmodniejsze fryzury za PRL. Czy wtedy też stylizacja była tak wymuskana? Jak wyglądały salony fryzjerskie w PRL-u? Nieco nostalgii nam nie zaszkodzi!

📢 Rudna Wielka. 1 maja 2019 Elżbieta Jaworowicz ze „Sprawy dla reportera” przyjechała do protestujących. Pamiętacie? [ZDJĘCIA]

Dokładnie rok temu, 1 maja 2019 roku do Rudnej Wielkiej przyjechała Elżbieta Jaworowicz. Pod bramą regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, czyli zakładu należącego do wrocławskiej spółki Chemeko-System spotkała się z protestującymi. Zebrało się tam ponad sto osób. Jedni protestowali przeciwko planowanej rozbudowie obiektu, a inni pojawili się z transparentami, na których widniały hasła „To jest miejsce naszej pracy", „Nie zabierajcie nam pracy”. Każda ze stron usiłowała przekonać do swoich racji popularną dziennikarkę i autorkę programu „Sprawa dla reportera”. Pamiętacie?

Tygodniowa prasówka 26.04-2.05.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Przegląd kwietnia 2020 w Górze, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Góry najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Jemielno. Zobaczcie, jak wygląda stolica gminy w czasie epidemii koronawirusa [ZDJĘCIA]”?

📢 Szósty dzień poszukiwań Kacperka. Jest już mniej policjantów i ratowników. Tracą nadzieję? [ZDJĘCIA z AKCJI]

Kacper Błażejowski zniknął w poniedziałek. Dziś mija szósty dzień poszukiwań maluszka. 3,5 latek jakby zapadł się pod ziemię. Mimo przeczesania blisko 500 ha pól, terenów kolejowych, działek, nabrzeży nie ma śladu po dziecku. W akcji wykorzystano psy szkolone do poszukiwań ludzi, najlepszych policjantów, strażaków, profilerów, ratowników, wojskowych. Prawdziwą armię zdeterminowanych ludzi, za wszelką cenę próbujących odnaleźć bezradne dziecko. Bez skutku.

📢 Oto memy z psami w rolach głównych. Musicie je zobaczyć!

Czy ktoś nie kocha psów? No, chyba, że fanatyczni miłośnicy kotów. Zobaczcie zdjęcia z demotwyatory.pl z psami na pierwszym planie...

📢 Oto mordercy i morderczynie poszukiwani w całej Polsce (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Są szalenie niebezpieczni. Zabili, a nadal są na wolności. I ciągle stwarzają wielkie zagrożenie dla innych. Widziałeś ich - zaalarmuj policję: email: dyzurny@wr.policja.gov.pl rzecznik.kwp@wr.policja.gov.pl kwp@wr.policja.gov.pl kancelaria@wr.policja.gov.pl lub 112 i 997

📢 Majówka 2020. Takie zachowanie może nas słono kosztować!

Tegoroczna majówka z pewnością nie będzie taką jaką znamy. Wielu z nas kojarzy się ona z wyjazdem nad morze czy w góry, spędzenie czasu w hotelu, na działce. Przede wszystkim kojarzy nam się ze spotkaniami z rodziną i znajomymi. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie wszystko nam wolno. Rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mogą nas słono kosztować. Zobaczcie, czego nie możemy robić.

📢 I Komunia Święta w Lesznie, Kościanie, Rawiczu, Gostyniu, Górze i Wschowie - niektóre parafie podały już nowe terminy [ZDJĘCIA]

I Komunia Święta to ważna uroczystość religijna i rodzinna. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa została ona przesunięta na inny termin. W maju nie zobaczymy więc dzieci w białych albach spieszących do kościołów, nie będzie też przyjęć komunijnych. W niektórych parafiach znane są już jednak nowe terminy I Komunii Świętej, w innych proboszczowie czekają jeszcze z ogłoszeniem decyzji. Rodzice, którzy bardzo chcą, by ich dzieci przyjęły I Komunię Świętą w maju mogą poprosić o indywidualne udzielenie sakramentu. Pozostaje jeszcze kwestia przyjęć komunijnych, które teraz nie mogą się odbyć, a w innych terminach problemem może być znalezienie odpowiedniego lokalu. Wiele wskazuje więc na to, że przynajmniej część takich przyjęć będzie znacznie skromniejsza i odbywać się będzie w domach. Przy kolejnych zdjęciach podajemy informacje o uroczystościach komunijnych w parafiach naszego regionu.

📢 Pochody pierwszomajowe w Lesznie, Kościanie, Górze i Rawiczu w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku [ZDJĘCIA]

Pochody pierwszomajowe w naszym regionie były w czasach PRL obowiązkowym punktem obchodów Święta Pracy. Mamy dla Was zdjęcia z takich pochodów, wykonane w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Lesznie, Kościanie, Górze i Rawiczu. Zobaczcie jak świętowano u nas 1 maja.

📢 Jemielno. Zobaczcie, jak wygląda stolica gminy w czasie epidemii koronawirusa [ZDJĘCIA]

Jemielno, będące stolicą najmniejszej gminy w powiecie górowskim, w czasie epidemii koronawirusa, emanuje ciszą i spokojem. Na ulicach pojedyncze osoby. Mieszkańcy stosują się do zaleceń – starają się pozostawać w domu, w miejscach publicznych spotkać można niewielu. Przed sklepem czy urzędem nie ma kolejek, co w miastach, szczególnie tych dużych, jest obecnie dość powszechnym widokiem.

📢 Powiat górowski. Do 30 wzrosła liczba mieszkańców, w których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2

Niestety, liczba osób zakażonych koronawirusem wciąż rośnie. W powiecie górowskim od początku trwania epidemii zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono testami laboratoryjnymi w sumie już u 30 osób. Nowa osoba zakażona to mieszkaniec gminy Góra.

📢 Pacjent zaatakował ratowników i zdemolował karetkę. Wieźli go do szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu

Pacjent, wieziony karetką do szpitala zakaźnego przy Koszarowej, zaatakował lekarza i ratownika medycznego gazem pieprzowym, a następnie zdemolował ambulans. O szczegółach przeczytacie poniżej.

📢 Powiat górowski. Jadą wozy, jadą… OSP Stara Góra i OSP Wąsosz otrzymają nowe wozy bojowe [ZDJĘCIA]

W budżecie państwa zabezpieczono środki na zakup nowych samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród beneficjentów są dwie jednostki z powiatu górowskiego – OSP Stara Góra i OSP Wąsosz. To naprawdę dobra wiadomość. Wozy bojowe, które obecnie są na wyposażeniu obu tych jednostek, to już wiekowe auta i bardzo często odmawiają posłuszeństwa.

📢 KORONAWIRUS. Koniec godzin dla seniorów w sklepach. Nie będzie już ułatwień dla osób w wieku 65+

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział koniec z godzinami dla seniorów w sklepach. Z racji tego, że sklepy zostały otwarte w dużo szerszym zakresie, przestaną obowiązywać godziny dla seniora - mówił w Polsat News.

📢 Galerie handlowe i hotele znów otwarte 4 maja 2020 r. Rząd przyspiesza etapy odmrażania gospodarki

W środę (29 kwietnia) rano premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej kolejne zmiany w obowiązujących z powodu epidemii obostrzeniach. O szczegółach przeczytacie poniżej.

📢 Co można zobaczyć w Google Street View? Nie uwierzycie... [MNÓSTWO NOWYCH ZDJĘĆ]

Kamery Google Street View fotografują ulice całego świata i uwieczniają zaskakujące, zabawne, a czasem przerażające sceny. Zobaczcie, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Zaginieni Dolnoślązacy. Te osoby przepadły bez śladu (FOTO, OPISY)

Publikujemy sylwetki zaginionych mieszkańców Dolnego Śląska. Może kogoś rozpoznajesz i dzięki Tobie policja zakończy poszukiwania? Jeśli tak, skontaktuj się z najbliższym komisariatem, KWP we Wrocławiu lub zadzwoń pod numery alarmowe 997 i 112.

📢 10 największych grzechów pracodawców w czasie koronawirusa

Epidemia koronawirusa wywróciła wielu pracownikom życie do góry nogami. Niektórzy zostali z dnia na dzień zwolnieni z pracy, innym obniżono wymiar etatu lub część wynagrodzenia. Niestety w wielu przypadkach doszło do naruszenia prawa pracy.

📢 Osetno. Wypadek na skrzyżowaniu. 54-letni motorowerzysta trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Piękna, słoneczna pogoda i mniejszy ruch niż zwykle na drogach sprawia, że część kierowców nie jeździ zgodnie z przepisami. Górowscy policjanci apelują o rozwagę. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa bardzo często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich miała niedawno miejsce w miejscowości Osetno w gminie Góra.

Śmiercionośny wybuch w Bejrucie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3