Przegląd tygodnia w Górze, najważniejsze wydarzenia od 23.02 do 29.02.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 23.02 a 29.02.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Losowanie Lotto 29.02. Sprawdź w Górze wczoraj (w sobotę) wylosowane liczby Lotto”?

Przegląd tygodnia Góra od 23.02 do 29.02.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Losowanie Lotto 29.02. Sprawdź w Górze wczoraj (w sobotę) wylosowane liczby Lotto

Żyjesz w Górze? Wyniki Lotto 29.02.2020. Jakie wczoraj padły liczby podczas losowania Lotto i Lotto Plus? Jeśli gry liczbowe Totalizatora to twoja pasja, na pewno nie raz sprawdzałeś wyniki losowania. Zapisując sobie tę stronę do ulubionych, nie będziesz już musiał szukać. Zawsze sprawdzisz tu oficjalne wyniki Lotto z poprzedniego losowania. Sprawdź, jakie numery wylosowano w Lotto i Lotto Plus w sobotę, 29.02.2020. Dzięki temu porównasz wylosowane w studiu Lotto numery z tymi, które widnieją na twoim kuponie. Życzymy powodzenia!

📢 Koronawirus na wesoło? Zobaczcie, z czego śmieje się internet [GALERIA MEMÓW]

Epidemia koronawirusa z Wuhan rozprzestrzenia się na cały świat i jest, oczywiście, bardzo poważnym tematem. Ale internauci potrafią śmiać się ze wszystkiego. Sieć zalała fala zdjęć i memów o koronawirusie. Zobaczcie, klikając w galerię zdjęć (na kolejne możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów).

📢 AKTUALIZACJA. Pacjentka z objawami koronowiusa wciąż jest badana. Nowe testy dały różne wyniki!

25-letnia kobieta wróciła do Polski po miesięcznym pobycie w Tajlandii. Zgłosiła się do szpitala w Łodzi, test potwierdził, że jest zarażona koronawirusem - podał "Express Ilustrowany". O szczegółach przeczytacie poniżej.

Tygodniowa prasówka 23.02-29.02.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Domy i mieszkania na Dolnym Śląsku za bezcen! Licytacje komornicze MARZEC 2020 [CENY, ZDJĘCIA]

Planujesz zakup domu lub mieszkania, szukasz okazji? Zobacz, jakie nieruchomości na Dolnym Śląsku wystawiono na licytacje komornicze w marcu 2020 roku. Kliknij w galerię zdjęć, żeby zobaczyć szczegółowe opisy, informacje o cenach wywoławczych i daty licytacji. Na kolejne slajdy możesz przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Amerykańskie wojsko na polskich drogach. Jadą na międzynarodowe ćwiczenia NATO. Nie filmujcie!

Od piątku (28 lutego) na polskich drogach, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień i ograniczeń prędkości. Rozpoczynają się bowiem duże, międzynarodowe ćwiczenia na polskich poligonach. Z zachodu ruszą do nas m.in. amerykańskie czołgi stacjonujące w Niemczech. Szczegółowe informacje przeczytacie, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Najdziwniejsze nazwy ulic w Polsce. Wiecie, skąd się wzięły? [RANKING]

Nazwy niektórych ulic w Polsce są absurdalne. Zwłaszcza dla osób, które nie znają ich historii. Ale za częścią groteskowych nazw stoi historia. Zanim sfotografujemy się pod tablicą i wrzucimy fotkę na Instagram, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat danego miejsca. Zobaczcie nasze zestawienie najzabawniejszych nazw ulic w Polsce, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Mieszkania w Górze. Oto najdroższe mieszkania do kupienia w Górze

Ile kosztują najdroższe mieszkania w Górze? Czy mają wysoki standard wykończenia, świetną lokalizację, olbrzymi metraż? A może są inne przyczyny z których wynikają ceny ich ceny? Czy Góra ma kuszące oferty? Sprawdziliśmy w portalu Gratka.pl i przygotowaliśmy zestawienie najdroższych ofert.

📢 Góra. Niezwykłe spotkanie w Domu Kultury w Górze. Zachęcano do udziału w bezpłatnych zajęciach nauki gry na instrumentach [ZDJĘCIA]

Dom Kultury w Górze gościł uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Górze. Muzycy z sekcji działającej w placówce oraz górowskiego Big Bandu zachęcali młodzież do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie. Oferta placówki w tym zakresie jest bardzo szeroka.

📢 Gmina Niechlów. Do czterech raz sztuka? Samorząd ogłosił kolejny przetarg na remont pałacu w Sicinach [ZDJĘCIA]

Gmina Niechlów ogłosiła przetarg na remont i przebudowę zabytkowego pałacu w Sicinach, w którym ma powstać dom pomocy społecznej. To już czwarty przetarg, jaki samorząd prowadzi w związku z tą inwestycją. Zainteresowani oferty mogą składać do 9 marca.

📢 Nie żyje Paweł Królikowski. Aktor zmarł po długiej chorobie. Miał 58 lat

Znany i ceniony aktor Paweł Królikowski zmarł po długiej chorobie w czwartek (27 lutego 2020) nad ranem w szpitalu w Warszawie, w którym przebywał od świąt Bożego Narodzenia. Informację o jego śmierci podał "Super Express", powołując się na wypowiedź przyjaciela zmarłego. Paweł Królikowski miał 58 lat.

📢 Kalendarz szczepień obowiązkowych 2020. Kiedy i przeciw jakim chorobom trzeba zaszczepić dziecko? [TERMINY]

Jak działa szczepionka? Kiedy i na co zaszczepić dziecko? Które szczepienia są obowiązkowe, a które zalecane? Zobaczcie Program Szczepień Ochronnych ustalony przez Głównego Inspektora Sanitarnego na rok 2020, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Najlepsze teksty MADEK w internecie. Autentyczne ogłoszenia i posty na Facebooku

Kim są "madki"? Najogólniej mówiąc to młode matki, które nie grzeszą inteligencją, ale mają za to fioła na punkcie swoich dzieci. Ich problemy, poziom wiedzy i roszczeniowość wprawiają czasem w osłupienie, ale przeważnie budzą śmiech. Zobaczcie najlepsze teksty znalezione na forach internetowych, Facebooku i ogłoszeniach zebrane przez fanpage "Madka Polka - Hity Internetowych Matek".

📢 Wąsosz. Ostatki, czyli ostatni dzień karnawału 2020, w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu [ZDJĘCIA]

Dziś, Środa Popielcowa i Wielki Post, ale jeszcze wczoraj mieliśmy ostatni dzień karnawału. Tak zwane ostatki, zwane także „zapustami”, „kusymi dniami”, „kusakami” czy „diabelskimi dniami” miały huczną oprawę w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu.

📢 Siciny. Kolejna rodzina repatriantów w gminie Niechlów. Przyjechali z Kazachstanu [ZDJĘCIA]

Do gminy Niechlów zawitali kolejni repatrianci. To trzyosobowa rodzina, która przyjechała z Kazachstanu. Zamieszkali w Sicinach, w jednym ze specjalnie przygotowanych dla nich mieszkań. Już wcześniej osiedliło się tam sześć innych rodzin repatrianckich sprowadzonych do Polski przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

📢 Dwa przypadki podejrzenia koronawirusa w Lubinie - w tym u dziecka

Do jednej z lubińskich przychodni zgłosiła się kobieta z objawami grypopochodnymi. W związku z tym, że właśnie wróciła z nart we Włoszech lekarze nie wykluczają, że może być nosicielką koronawirusa. Po zbadaniu kobieta została przetransportowana do Wrocławia na oddział chorób zakaźnych. Kolejny przypadek dotyczy małego dziecka.

📢 Więcej praw dla pieszych. Zmiany w przepisach o ruchu drogowym (1.01.2021)

1 stycznia 2021 r. w życie wejdą nowe przepisy dotyczące ruchu na drogach. Zgodnie z nimi, piesi będą mieli pierwszeństwo przed samochodami, zanim jeszcze wkroczą na jezdnię. Co jeszcze się zmieni? Przeczytajcie poniżej.

📢 Całą noc torturowali go w celi aresztu przy Świebodzkiej we Wrocławiu. Myśleli, że to pedofil [TYLKO DLA DOROSŁYCH]

Okrutnym torturom poddany został mężczyzna, który trafił do sześcioosobowej celi wrocławskiego aresztu przy ul. Świebodzkiej. Był podejrzany o oszustwo, ale w areszcie spotkał znajomego, który przekonał kolegów, że ich nowy współlokator to pedofil. Nie potrafił wytłumaczyć, że to nieprawda. Całą noc czterech z pięciu mieszkańców celi prześcigało się w pomysłach na najbardziej okrutną przemoc. Domniemany pedofil był gwałcony butelką, bity, oblewany wrzątkiem. Kazali mu pić mieszaninę szamponu i proszku do prania z solą, wodę z toalety, zlizywać wrzątek z podłogi. Dopiero rano dramat aresztanta ujawniła służba więzienna. Przeczytajcie szczegóły tej sprawy, klikając w galerię zdjęć.

📢 Irządze. Apel o pomoc dla pogorzelców. 22 osoby straciły dach nad głową. Ogień zabrał im niemal wszystko

Pożar, który w nocy z niedzieli na poniedziałek wybuchł w Irządzach, w gminie Jemielno, pozbawił dachu nad głową aż siedem rodzin. Ludzie stracili niemal cały dobytek życia. Niewiele udało im się wynieść z płonącego budynku. Niektórzy nie mają nawet w co się ubrać. Stąd też gorący apel o pomoc pogorzelcom.

📢 Bełcz Wielki. Konserwator ma plany związane z pałacem. Jakie działania podjął w sprawie zabytku w Bełczu Wielkim? [ZDJĘCIA]

Na profilu facebookowym Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków pojawiła się dziś (25 lutego) informacja dotycząca pałacu w Bełczu Wielkim. Konserwator informuje o działaniach, jakie zostały podjęte w ostatnim czasie w sprawie niszczejącego zabytku w gminie Niechlów.

📢 Nowe 500 plus już od połowy marca. Zobaczcie szczegóły

500 plus, a raczej niecałe 600 plus dla rolników już niedługo. Zobaczcie szczegóły

Most w Pilchowicach nie zostanie wysadzony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3