Przegląd tygodnia w Górze, najważniejsze wydarzenia od 12.07 do 18.07.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Góry czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Góry, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.07 a 18.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Siciny. Dorota Koziara, znana artystka i projektantka, jedną pracownię ma Mediolanie, a drugą w Sicinach. Kocha rodzinną wieś [ZDJĘCIA]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Góra od 12.07 do 18.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Siciny. Dorota Koziara, znana artystka i projektantka, jedną pracownię ma Mediolanie, a drugą w Sicinach. Kocha rodzinną wieś [ZDJĘCIA]

Nigdy nie ukrywała swojego pochodzenia. Choć odniosła międzynarodowy sukces zawsze otwarcie i z dumą podkreśla, że pochodzi z niewielkiej wioski. Być może dlatego, że Siciny to dla niej coś więcej niż tylko miejsce, w którym się wychowała. To prawdziwe korzenie, to dom i kochająca rodzina, a od niedawna także miejsce pracy. Dorota Koziara, jedna z najbardziej uznanych polskich artystek, projektantek i architektek wnętrz swoją główną pracownię ma w Mediolanie, a drugą w Sicinach.

📢 Gdzie są grzyby na Dolnym Śląsku? Mamy dla Was listę miejsc na grzybobranie [LIPIEC 2020]

Sporo opadów i wysokie temperatury spowodowały, że w dolnośląskich lasach rozpoczął się już sezon grzybowy. Przeważają prawdziwki (czyli borowiki szlachetne) i koźlarze, trafiają się też kurki. Gdzie są grzyby? Sprawdźcie, klikając w galerię zdjęć powyżej. Na kolejne slajdy możecie przechodzić za pomocą strzałek lub gestów.

📢 Region leszczyński. TOP 30 największych atrakcji. Coś dla starszych i młodszych [ZDJĘCIA]

W myśl powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcamy do bliższego poznania naszego regionu. W powiatach byłego województwa leszczyńskiego atrakcji naprawdę nie brakuje. Znajdziecie się coś zarówno dla pasjonatów wielkiej historii jak i amatorów mocnych wrażeń, coś dla młodszych i starszych. Przedstawiamy Wam 30 absolutnie wyjątkowych według nas miejsc. Wszystkie są opisane w galerii zdjęć. Wierzymy, że przydadzą się Wam przy okazji planowania najbliższego wyjazdu. Część z nich pewnie dobrze znacie, ale o innych być może nawet nie słyszeliście. Przed wyjazdem sprawdźcie tylko, czy w dobie pandemii koronawirusa można z danej atrakcji w pełni skorzystać.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Samsung Galaxy Tab S2 9,7" 32GB Wi-Fi Czarny (SMT810NZKEXEO)


Tygodniowa prasówka 12.07-18.07.2020 Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Górze. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Osetno. Kościół pw. św. Michała Archanioła to jedna z najstarszych świątyń w powiecie górowskim [ZDJĘCIA]

Są kościoły, których po prostu nie wypada nie znać. Ich historia sięga kilka wieków wstecz, a piękno i architektoniczne szczegóły nie pozwalają przejść obok obojętnie. Jedną z takich świątyń z pewnością jest kościół pw. św. Michała Archanioła w Osetnie.

📢 Powiat górowski. Koronawirus. Zmieniły się statystyki, choć liczba zakażonych jest wciąż taka sama. Jakim cudem?

Jeszcze we wtorek, 12 lipca informowaliśmy o dwóch nowych osobach z powiatu górowskiego, które zakażone są koronawirusem. Byli to mieszkańcy gmin Góra i Niechlów. W dzisiejszym komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Górze widnieje już tylko jedna osoba z potwierdzonym wynikiem na obecność wirusa SARS-CoV-2 . Skąd ta zmiana w statystyce?

📢 Powiat górowski. Podpisano umowę na remont drogi powiatowej Łęczyca Piskorze. Inwestycja jest znacznie tańsza niż zakładano

Droga powiatowa na odcinku Łęczyca – Piskorze, w gminie Jemielno, zostanie wyremontowana. Anna Kolibek, starosta górowska podpisała umowę na realizację tego zadania z Przedsiębiorstwem Dróg i Ulic z Leszna. Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia br.

📢 Najdroższe domy, dworki i rezydencje na sprzedaż na Dolnym Śląsku. Te posiadłości są warte miliony

Chcecie wiedzieć ile kosztują i jak wyglądają najdroższe nieruchomości wystawione na sprzedaż na Dolnym Śląsku? Mamy dla Was subiektywny przegląd najciekawszych ofert, które pojawiły się w serwisie gratka.pl i otodom.pl. Sprawdźcie galerię ogłoszeń nieruchomości w województwie.

📢 Góra. Seweryn Kubicki zachęca do niezwykłego treningu na siłowni. Można w ten sposób pomóc w rehabilitacji 11-letniego Kamila [ZDJĘCIA]

Seweryn Kubicki, doskonale znany w Górze i okolicy piechur oraz instruktor survivalu, w ramach przygotowań do kolejnej, wielkiej wędrówki wpadł na niezwykły pomysł. Postanowił zaprosić mieszkańców swojego miasta i wszystkich chętnych do wspólnego treningu. Zależy mu nie tylko na tym, aby zachęcić ludzi do większej aktywności fizycznej. Chce przede wszystkim wspomóc rehabilitację młodego górowianina Kamila Gościańskiego. Służyć temu ma impreza pod hasłem „Marsz po zdrowie Kamila 100 km w 24 h na bieżni”.

📢 Jak dostać i aktywować bon turystyczny na wakacje? Wniosek nie jest potrzebny! Kto dostanie dodatkowe 500 zł? Gdzie można płacić?

Bon turystyczny to jeden z najnowszych projektów prezydenta Andrzeja Dudy. Jego celem jest wsparcie dla rodzin dotkniętych przez epidemię koronawirusa, a także pomoc polskiej branży turystycznej. Dzięki bonowi można będzie opłacić np. pobyt w hotelu, pensjonacie lub udział w imprezie turystycznej. Komu będzie przysługiwał bon turystyczny? Jak złożyć wniosek o dofinansowanie? Kiedy rozpocznie się wypłata środków?

📢 Gmina Góra. Ogrodowe rzeźby i lampy solarne padły łupem złodzieja. Część z nich policji udało się odzyskać

29-letni mieszkaniec gminy Góra okazał się złodziejem ogrodowych rzeźb i lamp. Ozdoby skradziono z jednej z posesji w gminie Góra. Część z nich policji udało się odzyskać.

📢 Powiat górowski. Bezdomne psy trafiają do schronisk w Głogowie i Legnicy, gdzie czekają na adopcję. Może znajdzie się chętny? [ZDJĘCIA]

Bezdomne psy z powiatu górowskiego trafiają do schronisk w Głogowie i Legnicy. Część z nich wciąż tam jest i od miesięcy bądź lat czeka na nowego pana lub panią. Może wśród naszych Czytelników znajdzie się ktoś, kto zechce przygarnąć któregoś z czworonogów. Psiakom po przejściach potrzebni są mądrzy, cierpliwi i oddani właściciele. Zajrzyjcie do galerii i poczytajcie o psach, które czekają na nowy dom. Jednocześnie podajemy telefony kontaktowe do obu schronisk. Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wróblinie Głogowskim – 669-420-465, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy - 76 856 63 48.

📢 Gmina Jemielno. Wójt Anita Sierpowska otrzymała absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok. Radni byli jednomyślni [ZDJĘCIA]

Radni nie mieli wątpliwości. Rada Gminy Jemielno jednogłośnie udzieliła wójt Anicie Sierpowskiej wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok. Sesja absolutoryjna odbyła się w środę, 15 lipca.

📢 Powiat górowski. Najlepsi uczniowie ZS im. gen. S. Kaliskiego w Górze otrzymali stypendia starosty górowskiego [ZDJĘCIA]

Najpierw uczniowie górowskiego ogólniaka, a teraz Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze odebrali stypendia starosty powiatu górowskiego. Szefowa powiatu Anna Kolibek wręczała je wybitnym uczniom w towarzystwie Ryszarda Wawera, przewodniczącego Rady Powiatu Górowskiego, a także dyrektorki szkoły Ewy Gano i jej zastępcy Krzysztofa Szmydyńskiego.

📢 Powiat górowski. 31-letni mieszkaniec powiatu włamał się do hurtowni w Lesznie. Grozi mu aż 15 lat więzienia, bo był na zwolnieniu warunkowy

W ręce leszczyńskich stróżów prawa wpadł 31-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna włamał się do jednej z hurtowni w Lesznie. Jego łupem padło kilkadziesiąt opakowań wędlin i serów, a także pieniądze i telefon komórkowy. Za ten „wieki apetyt” grozi mu naprawdę wysoka kara, bo aż 15 lat więzienia. Okazuje się bowiem, że ma na koncie podobne przestępstwa i przebywał na zwolnieniu warunkowym.

📢 Nie żyje podejrzany o zabójstwo na wieczorze kawalerskim w Sławie. Odebrał sobie życie w areszcie śledczym

Nie żyje podejrzany o zabójstwo w Sławie. W sierpniu ubiegłego roku, ofiarą nożownika padł 31-letni mężczyzna, który bawił się na własnym wieczorze kawalerskim. 35-letni mężczyzna, który został o to oskarżony, odebrał sobie życie w areszcie śledczym. Prokuratura Rejonowa we Wschowie prawdopodobnie jeszcze w wakacje zakończy śledztwo w sprawie tej tragedii.

📢 Powiat górowski. Czeka nas gwałtowna zmiana pogody. W drugiej połowie dnia należy spodziewać się burz

Instytut Meterologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi. W środę, 15 lipca w drugiej połowie dnia na zachodzie Polski należy spodziewać się burz. Będą im towarzyszyć opady deszczu do 20-25 mm i porywy wiatru do 70 km/h. Najgroźniejsze zjawiska będą występować w pasie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk.

📢 Góra. Kogo szukają pracodawcy z powiatu górowskiego? Zobaczcie najnowsze oferty z pośredniaka [ZDJĘCIA]

Przedstawiamy najnowsze propozycje pracy w powiecie górowskim. Na kolejnych slajdach przygotowaliśmy przegląd propozycji, które aktualnie w swojej ofercie ma Powiatowy Urząd Pracy w Górze. Jeśli szukacie zatrudnienia albo myślicie o zmianie pracy koniecznie obejrzyjcie naszą galerię.

📢 Te polskie miasta wyludniają się najszybciej. Czy Polska straci 10 milionów mieszkańców?

Według Eurostatu populacja naszego kraju będzie spadać w rekordowym tempie. Sprawdziliśmy, które polskie miasta wyludniają się najszybciej.

📢 Góra. Budowlańcy na Kochanowskiego i Bohaterów Westerplatte w Górze. Obie ulice zyskają nowe nawierzchnie i chodniki [ZDJĘCIA]

Budowlańcy pracują na ulicach Kochanowskiego i Bohaterów Westerplatte w Górze. Oba miejskie trakty zyskać mają bowiem nową nawierzchnię i chodniki. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja ma być gotowa do 30 października br.

📢 Powiat górowski. Koronawirus znowu w powiecie górowskim. Są kolejne zachorowania

Koronawirus znowu w powiecie górowskim. Po kilku tygodniach dobrych wieści – o braku kolejnych osób z potwierdzonym wynikiem na obecność SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatu górowskiego – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Górze poinformowała znów o osobach zakażonych koronawirusem. To dwie osoby. Mieszkańcy gminy Góra i Niechlów.

Uczniowie zlekceważyli egzamin?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3