Przegląd kwietnia 2020 w Górze, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd kwietnia 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Góry nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd kwietnia 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Góry nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w kwietniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Góry najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Jemielno. Zobaczcie, jak wygląda stolica gminy w czasie epidemii koronawirusa [ZDJĘCIA]”?

Przegląd kwietnia 2020 w Górze: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z kwietnia 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Jemielno. Zobaczcie, jak wygląda stolica gminy w czasie epidemii koronawirusa [ZDJĘCIA]

Jemielno, będące stolicą najmniejszej gminy w powiecie górowskim, w czasie epidemii koronawirusa, emanuje ciszą i spokojem. Na ulicach pojedyncze osoby. Mieszkańcy stosują się do zaleceń – starają się pozostawać w domu, w miejscach publicznych spotkać można niewielu. Przed sklepem czy urzędem nie ma kolejek, co w miastach, szczególnie tych dużych, jest obecnie dość powszechnym widokiem.

📢 KORONAWIRUS. Koniec godzin dla seniorów w sklepach. Nie będzie już ułatwień dla osób w wieku 65+

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział koniec z godzinami dla seniorów w sklepach. Z racji tego, że sklepy zostały otwarte w dużo szerszym zakresie, przestaną obowiązywać godziny dla seniora - mówił w Polsat News.

📢 Osetno. Wypadek na skrzyżowaniu. 54-letni motorowerzysta trafił do szpitala [ZDJĘCIA]

Piękna, słoneczna pogoda i mniejszy ruch niż zwykle na drogach sprawia, że część kierowców nie jeździ zgodnie z przepisami. Górowscy policjanci apelują o rozwagę. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa bardzo często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich miała niedawno miejsce w miejscowości Osetno w gminie Góra.

Prasówka kwiecień Góra: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w kwietniu uwagę czytelniczek i czytelników z Góry. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Powiat górowski. Sesja rady powiatu i wniosek o odwołanie starosty

Przewodniczący Rady Powiatu Górowskiego Ryszard Wawer podczas dzisiejszej (28 kwietnia) sesji zgłosił wniosek o odwołanie starosty Kazimierza Boguckiego. Sam dokument wpłynął do biura rady już 18 lutego br. Kiedy głosowanie w tej sprawie? Najprawdopodobniej na następnej sesji.

📢 Powiat górowski. Już u 29 mieszkańców stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2

Niestety, znowu wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. W powiecie górowskim od początku trwania epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono testami laboratoryjnymi w sumie już u 29 osób. Nowa osoba zakażona to mieszkaniec gminy Góra.

📢 Oto przestępcy, którzy jechali po pijaku. Teraz szuka ich policja (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Policja poszukuje tych mężczyzn na podstawie: Art. 178a § 1 (prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego). Widzieliście ich, wiecie, gdzie się ukrywają - dajcie znać policji: telefon: (0-71) 340 3400
email: dyzurny@wr.policja.gov.pl rzecznik.kwp@wr.policja.gov.pl kwp@wr.policja.gov.pl kancelaria@wr.policja.gov.pl

📢 Góra. Zbiornik wodny przy Ośrodku Kultury Fizycznej w Górze przejdzie metamorfozę. Powstanie tam strefa wypoczynku [ZDJĘCIA]

Zbiornik wodny przy Ośrodku Kultury Fizycznej w Górze, a także znajdujący się wokół niego teren, przejdzie niebawem prawdziwą metamorfozę. Gmina tworzy tam strefę wypoczynku z atrakcjami dla całych rodzin. Pojawi się m.in. pomost, altana, plac zabaw i miejsce do grillowania. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Prace mają rozpocząć się po 10 maja br.

📢 Góra. Miała ochraniać sklep i klientów, ale jednego z nich okradła. 45-latka zabrała portfel z pieniędzmi

45-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego, która pracowała w ochronie jednego z marketów w Górze, okazała się złodziejką. Kobieta zabrała portfel pozostawiony przez klienta w koszyku. Na jej nieszczęście, dowody w sprawie są niepodważalne, bo całe zdarzenie nagrał sklepowy monitoring.

📢 24 kolejne osoby zakażone na Dolnym Śląsku. Nowe przypadki także w powiecie górowskim

Wojewoda dolnośląski opublikował najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. We wtorek, 28 kwietnia, o godz. 10.00 na Dolnym Śląsku potwierdzono 24 nowe przypadki. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, górowskiego, jeleniogórskiego, oławskiego, świdnickiego, trzebnickiego i wrocławskiego.

📢 Góra. Agata Sibilak uważa, że czytanie to wspaniała przygoda. Stara się przekonać do tego innych prowadząc blog literacki „Następna strona”

Uważa, że dobra książka to przede wszystkim wspaniała przygoda. Ubogaca, pomaga zrozumieć świat, a przy tym jest fantastyczną formą relaksu. Nie może pojąć, dlaczego niektórzy ludzie sami pozbawiają się tej przyjemności i nie czytają. Jest jednak idealistką, więc chciałaby to zmienić. Czy jej się to uda? Zobaczymy. Od dwóch lat prowadzi bloga o nazwie „Następna Strona”, na którym promuje dobrą literaturę. Mowa o pochodzącej z Góry Agacie Sibilak.

📢 Powiat górowski. Koronawirus - aktualny raport sanepidu [27.04.2020]

Tylko 17 mieszkańców powiatu górowskiego poddanych się obecnie kwarantannie, a 12 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Jeszcze w marcu, w pierwszych tygodniach walki z epidemią koronawirusa, te liczby były nawet dziesięciokrotnie większe. To jednak nie koniec dobrych wieści.

📢 Luboszyce. Rondo już widać. Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Luboszyce – Ciechanów [ZDJĘCIA]

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 323 na odcinku Luboszyce – Ciechanów, która będzie obwodnicą wsi Luboszyce i Irządze. W jej ramach powstało m.in. rondo. Tiry i ciężarówki jadące od strony mostu na Odrze będą wreszcie kursować po przystosowanej do tego celu drodze, a mieszkańcy okolicznych wsi przestaną obawiać się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

📢 Gmina Wąsosz. Obrońcy zwierząt interweniowali w sprawie zaniedbanego owczarka. Psi dramat rozgrywał się w Kamieniu Górowskim [ZDJĘCIA]

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt drugi raz w tym miesiącu interweniował w sprawie psich dramatów w powiecie górowskim. Obydwie interwencje miały miejsce w gminie Wąsosz. Obydwie są też dowodem na skrajną znieczulicę właścicieli czworonogów.

📢 Kamień Górowski. Na jednej z posesji znaleziono zwłoki. Tożsamość ofiary nie jest znana

W sobotę, 25 kwietnia na jednej z posesji w Kamieniu Górowskim znaleziono zmumifikowane zwłoki. Znajdowały się one w zabudowaniu gospodarczym.

📢 Gmina Jemielno. Pamiętacie wielkie otwarcie mostu w Ciechanowie? [ZDJĘCIA]

Most w Ciechanowie odmienił życie nie tylko mieszkańców okolicznych wsi, ale całego regionu. Pamiętacie, jego huczne otwarcie 10 września 2012 roku? Co prawda, wykonawcy - konsorcjum firm Mosty Łódź i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - opuścili go już dwa miesiące wcześniej, ale ze względu na przedłużające się procedury związane z odbiorami wciąż nie mógł być oddany do użytku. Dostępu do niego broniły nie tylko stojące na drogach znaki, ale też ochroniarze, którzy pilnowali wjazdu w dzień i w nocy.

📢 Góra. 31-letni kierowca uciekał przed policją. Jechał pijany, bez uprawnień i wbrew zakazowi sądowemu

31-letni mieszkaniec gminy Góra popełnił szereg przestępstw, a wszystkie wyszły na jaw podczas jednej kontroli drogowej. W czwartkowy wieczór, 23 kwietnia, górowscy policjanci, podczas patrolu w jednej z miejscowości w gminie Góra, usiłowali zatrzymać mężczyznę jadącego motorowerem. Ten na ich widok zaczął jednak uciekać. Daleko nie odjechał...

📢 Powiat górowski. Ile osób może brać udział w mszach świętych w kościołach powiatu górowskiego [ZDJĘCIA]

Sprawdziliśmy dla Was ile osób może teraz brać udział we mszach świętych i nabożeństwach w niektórych kościołach powiatu górowskiego. Informację na ten temat znajdziecie w opisach zdjęć. Co ważne, wierni nadal mogą korzystać z dyspensy od udziału w niedzielnych mszach świętych, bo mimo złagodzenia obostrzeń, priorytetem są względy bezpieczeństwa.

📢 Góra. Osoby publiczne pamiętają o zasłanianiu twarzy. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy stosują się do tego obowiązku [ZDJĘCIA]

Ładna, słoneczna pogoda sprawiła, że mieszkańcy wylegli na ulice. Niestety, nie wszyscy pamiętają lub chcą pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w ogólnodostępnych miejscach publicznych. Mowa tu o sklepach ulicach czy parkach. „Zapominalskich” ostrzegamy, że może ich to słono kosztować! Policja osobom, które łamią w ten sposób prawo, może wlepić mandaty w wysokości nawet do 500 zł, jak za wykroczenie. Na tym jednak nie koniec.

📢 Powiat górowski. Kolejna osoba zakażona koronawirusem. To mieszkaniec gminy Góra

Wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Kolejną osobą jest mieszkaniec gminy Góra. W powiecie górowskim od początku trwania epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono testami laboratoryjnymi aż u 27 osób. Najwięcej zakażonych – 19 osób – odnotowano w gminie Góra.

📢 Góra. Pamiętacie, jak wmurowano akt erekcyjny pod budowę Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze? [ZDJĘCIA]

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Górze, który istnieje od 29 stycznia 1996 roku, z powodu epidemii koronawirusa zawiesił swoją działalność. Przy tej okazji warto przypomnieć, że początkowo placówka swoją siedzibę miała w Jastrzębiej, w budynku po byłej szkole podstawowej. Szybko zyskała jednak uznanie małych pacjentów oraz ich rodziców i okazało się, że potrzebny jest jej zdecydowanie większy lokal. 23 września 2009 roku nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby ośrodka. Zdjęcia z tego donośnego wydarzenia, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich samorządów powiatu górowskiego oraz władz wojewódzkich, możecie zobaczyć w naszej galerii. Sam ośrodek w Górze uroczyście otwarto niewiele ponad rok później - 20 października 2010 roku.

Śmiercionośny wybuch w Bejrucie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3