Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KOC w oleśnickim szpitalu popularny. Ile kobiet skorzystało z programu?

kj
KOC - Kompleksowa opieka medyczna nad kobietą  w okresie ciąży, porodu,
połogu oraz jej nowo narodzonym dzieckiem, jak również pełna dostępność
do świadczeń zgodnie ze wskazaniami medycznymi, możliwość zgłoszenia do
programu na każdym etapie ciąży - to elementy programu opieki
koordynowanej nad kobietą w ciąży, który w ramach umowy z NFZ
realizowany jest obecnie w oleśnickim szpitalu na I poziomie opieki
perinatalnej.
KOC - Kompleksowa opieka medyczna nad kobietą w okresie ciąży, porodu, połogu oraz jej nowo narodzonym dzieckiem, jak również pełna dostępność do świadczeń zgodnie ze wskazaniami medycznymi, możliwość zgłoszenia do programu na każdym etapie ciąży - to elementy programu opieki koordynowanej nad kobietą w ciąży, który w ramach umowy z NFZ realizowany jest obecnie w oleśnickim szpitalu na I poziomie opieki perinatalnej. pixabay.com
Minął rok, jak w Powiatowym Zespole Szpitali z siedzibą w Oleśnicy działa program Koordynowanej Opieki nad Ciężarną. Czym jest program KOC, jak działa w pandemii i ile kobiet dołączyło do akcji?

KOC, czyli koordynowana opieka nad ciężarną to unikatowe rozwiązanie, którego głównym celem jest całościowe podejście do kobiety i dziecka. Gizela Jagielska, lekarz i dyrektor ds. medycznych w PZS przyznaje, że wprowadzenie projektu do oleśnickiego szpitala nie było takie proste.

- Jesteśmy jednym z niewielu szpitali, które dają taką możliwość. To duże przedsięwzięcie logistyczne, ale jednocześnie bardzo potrzebne - mówiła w rozmowie z nami dr Gizela Jagielska, która podkreślała, że kobiety decydujące się na dołączenie do KOC nie muszą rezygnować z wizyt prywatnych u innych specjalistów.

Projekt, który od lutego minionego roku działa w oleśnickim szpitalu cieszy się od samego początku dużym zainteresowaniem. Mimo pandemii działalność nie została wstrzymana.

- Zgłasza się więcej zainteresowanych Pań niż możemy fizycznie wziąć pod opiekę. Większość kobiet zapisuje się do 10 tygodnia ciąży i pozostają pod naszą opieką aż do porodu oraz korzystają z wizyty poporodowej w poradni.
Niekiedy przyjmujemy pacjentki w późniejszym okresie ciąży - jeśli wymaga tego sytuacja - zdradza Marta Kubiak, rzecznik PZS w Oleśnicy i dodaje, że przez cały okres pandemii program działa bez zmian. - Jeśli wystąpiła taka
konieczność wizyty były przekładane na inne terminy, ale żadna pacjentka nie została bez naszej opieki - puentuje rzeczniczka.

W lutym 2020r z programu skorzystało 128 pacjentek, w listopadzie 259. Natomiast całym 2020r
pacjentek objętych programem KOC było łącznie 2.226.

Więcej informacji o tym, czym jest program KOC. Kto może skorzystać i jakie korzyści płyną z programu w galerii zdjęć

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto