Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Góra. Mieszkańcy skarżą się, że w górowskiej wieczorynce trudno zastać lekarza. Co na to Nowy Szpital we Wschowie, który świadczy te usługi?

Anna Machowska
Anna Machowska
W mediach społecznościowych od kilku dni wrze. Powodem po raz kolejny jest górowska wieczorynka. Jedna z mieszkanek opisała na facebooku swoją ostatnią wizytę w tej placówce. Kobieta poskarżyła się, że nie dość, iż została niemiło potraktowana to jeszcze nie otrzymała pomocy, bo na miejscu nie zastała lekarza. Reakcja była natychmiastowa. Pojawiły się liczne komentarze, że nie jest to sprawa incydentalna. Co na to Nowy Szpital we Wschowie, który świadczy usługi tzw. wieczorynki w Górze? Czy faktycznie nie ma tam lekarza?

Marta Pióro, rzeczniczka Grupy Nowy Szpital Holding S. A., w skład której wchodzi także Nowy Szpital we Wschowie, zapewnia, że w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Górze dyżur pełni zarówno pielęgniarka jak i lekarz. Co więcej, Nowy Szpital we Wschowie współpracuje obecnie z pięcioma lekarzami, którzy w ramach tzw. wieczorynki świadczą usługi w Górze.

- Może się zdarzyć, że lekarza nie będzie na miejscu – przyznaje Marta Pióro. - Może się to zdarzyć w sytuacji, gdy wyjeżdża on do stwierdzenia zgonu lub na wizytę domową. Lekarz udziela bowiem także świadczeń w domu pacjentom obłożnie chorym. Przyjęte zostało, że odbywa się to w godzinach od 18.00 do 20.00. Informacja ta jest wywieszona w przychodni. Jeśli lekarz pełniący dyżur jest na wyjeździe, pani pielęgniarka powinna poinformować o tym fakcie pacjentów oczekujących. Można poczekać na niego w przychodni lub wrócić w czasie wskazanym przez pielęgniarkę.

Rzeczniczka przypomina też, że nocny POZ zapewnia pomoc poza godzinami pracy lekarza rodzinnego, czyli od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 do 8.00, a w dni wolne od pracy przez całą dobę.

- Pacjent w razie zachorowania w czasie, kiedy jego lekarz rodzinny już nie pracuje, otrzyma w nocnym POZ poradę lekarską na miejscu (w warunkach ambulatoryjnych), teleporadę lub poradę domową, jeśli jest takie wskazanie. W nocnym POZ odbywa się też kontynuacja leczenia zleconego wcześniej przez lekarza rodzinnego, np. zmiana opatrunku, podanie zastrzyku również w warunkach ambulatoryjnych lub w domu pacjenta, jeśli jest takie wskazanie – dodaje M. Pióro.

Rzeczniczka przekonuje również, że Nowy Szpital reaguje na wszystkie problemy sygnalizowane przez pacjentów.

**- Zawsze, jeśli jest taka możliwość, to rozmawiamy z pacjentem. Chcemy wiedzieć dokładnie, co się zdarzyło. Następnie wyjaśniamy sytuację z personelem medycznym. Z każdej sytuacji staramy się wyciągać jakieś wnioski, by pacjenci byli zadowoleni – mówi M. Pióro. **

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gora.naszemiasto.pl Nasze Miasto