Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Góra. Biblioteka zaprosiła dzieci na spotkania z pisarzami i spektakle. Wszystko w ramach projektu „Górowska Bajkoteka” [ZDJĘCIA]

Anna Machowska
Anna Machowska
Biblioteka Miejska w Górze
Biblioteka Miejska w Górze po raz kolejny szeroko otworzyła swoje drzwi dla młodych czytelników. Dzieci i młodzież do kontaktów z książką zachęcano przez spotkania z pisarzami, warsztaty literackie i przedstawienia teatralne. Zdjęcia z tych wydarzeń można zobaczyć na specjalnej wystawie prezentowanej w siedzibie głównej placówki oraz w dwóch filiach.

Biblioteka organizowała je w ramach projektu „Górowska Bajkoteka”, na który zdobyła 13 tys. zł w programie „Partnerstwo dla książki”. Partnerem placówki przy realizacji zadania było Stowarzyszenie Młodzi Młodym.

- Co ważne, projekt „Górowska Bajkoteka” realizowaliśmy w trzech miejscach. W Bibliotece Miejskiej w Górze oraz w naszych filiach bibliotecznych w Czerninie i Chróścinie. Bardzo mnie to cieszy, bo to oznacza, że z ciekawych wydarzeń kulturalnych mogły skorzystać dzieci niemal z całej gminy – podkreśla Danuta Biernacka, dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Górze.

W ramach spotkań autorskich młodzi górowscy czytelnicy mieli okazję poznać bliżej Justynę Bednarek i Agnieszkę Frączek. Pierwsza z nich to autorka szalenie popularnej serii książek dla dzieci o przygodach znikających w pralce skarpetek. Natomiast Agnieszka Frączek jest autorką m.in. lektury szkolnej „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.

W ramach warsztatów literackich w bibliotece w Górze oraz jej dwóch filiach gościli Waldemar Cichoń i Dariusz Rekosz. Waldemar Cichoń szczególną popularnością wśród młodych czytelników zdobył serią humorystycznych opowieści o kocie imieniem Cukierek, do której zaliczają się m.in. „Nie martw się, Cukierku!”, „Gdzie jesteś, Cukierku?” oraz wpisana w 2017 roku do kanonu lektur szkolnych dla szkoły podstawowej „Cukierku, ty łobuzie!”. Z kolei Dariusz Rekosz to autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz autor cyklu słuchowisk radiowych.

- Wszyscy nasi goście to pisarze tworzący niezwykle popularne obecnie książki dla dzieci i młodzieży. To absolutny top – z dumą podkreśla D. Biernacka.

Dodajmy jeszcze, że w czasie wakacji, w lipcu i w sierpniu, biblioteka zaprosiła małych czytelników na przedstawienia teatralne. Wystawiono spektakl „Podróże Baltazara Gąbki” i „Na misiowych urodzinach najważniejsza jest rodzina”.

Celem programu „Partnerstwo dla książki” jest między innymi wzmocnienie funkcji bibliotek jako ośrodków animujących kulturę i aktywizujących społeczności lokalne oraz dostosowanie usług biblioteki do potrzeb młodych czytelników.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gora.naszemiasto.pl Nasze Miasto