Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Anioły Kultury trafiły do najlepszych. Raz Dwa Trzy na scenie [ZDJĘCIA]

Ewa Chojna
Anioły Kultury trafiły do najlepszych. Raz Dwa Trzy na scenie
Anioły Kultury trafiły do najlepszych. Raz Dwa Trzy na scenie org.
To najważniejsza w gminie nagroda w dziedzinie kultury i sztuki, pozwalająca dostrzec i uhonorować osoby z wyjątkowym dorobkiem artystycznym. Anioły Kultury Gminy Lubin, wręczone zostały podczas uroczystej gali.

W tym roku do Nagrody Anioł Kultury zgłoszono dziesięć nominacji w pięciu kategoriach: muzyka, taniec śpiew; literatura, film, teatr; malarstwo, rzeźba; rękodzieło oraz Animator Kultury.

Nominacje oceniała Rada Artystyczna, pod przewodnictwem Barbary Tórz, kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia UG w Lubinie, w skład której weszli Agnieszka Wyszkowska – plastyczka, Gabriela Nikityn, instruktor teatralny oraz muzyk Włodzimierz Kuba Danek.

W kategorii: Muzyka, taniec, śpiew Anioła Kultury Gminy Lubin otrzymała Alicja Sroka z Goli, tegoroczna maturzystka, absolwentka klasy fortepianowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubinie, która w październiku ma zamiar rozpocząć naukę w Katowickiej Akademii Muzycznej na kierunku wokalistyka jazzowa.

Kategoria: Literatura, film, teatr należała do Grupy Teatralnej „Zwykli Ludzie”, której początki sięgają roku 1998, kiedy to po raz pierwszy mieszkańcy Zimnej Wody, Wiercienia i Bukownej zachęceni przez Teresę Kot, odważyli się dołączyć do dziecięcej grupy teatralnej i zagrać wielopokoleniowe jasełka.

Anioł Kultury w kategorii: Malarstwo, rzeźba – trafił do Mirosławy Skalskiej, mieszkanki Bukownej, na co dzień pracującej z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Mirosława Skalska przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem działała w Stowarzyszeniu Pro Humanitatis, pozyskując środki finansowe na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Z ceramiką zawodowo związana jest od 2004 r. Wtedy zaczęła podnosić swoje kwalifikacje w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, co trwa nieprzerwania do dziś. Wkrótce zamierza otworzyć pracownię artystyczną Ceramiki i Witrażu w miejscowości Bukowna w Gminie Lubin. Będzie prowadzić warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rękodzieło – to kategoria, w której zwyciężyła Alicja Sieradzka z zawodu architekt, której pasją jest rękodzieło artystyczne. Tworzy od najmłodszych lat. Stosuje różne techniki rękodzielnicze takie jak: szydełkowanie, dzierganie na drutach, tkactwo, haft, soutache, szycie ręczne i maszynowe, barwienie tkanin, ceramika czy wiklina papierowa. Lubi łączyć te techniki tworząc niepowtarzalne przedmioty użytkowe, elementy wystroju wnętrz, a także buty, ubrania i biżuterię.

W kategorii: Animator Kultury jurorzy postanowili przyznać dwie równorzędne nagrody. Aniołami Kultury zostały Zespół „Siedlecka Nuta” oraz Stowarzyszenie „Nasz Niemstów”.

Zespół „Siedlecka Nuta” powstał w 2011 r. Swoją twórczość prezentuje nie tylko w Gminie Lubin, ale także poza jej granicami, ale o swoje rodzimej miejscowości nie zapomina i zawsze jest obecna na uroczystościach i świętach organizowanych przez Sołtysa i Radę Sołecką.

No różnych płaszczyznach działa także Stowarzyszenie „Nasz Niemstów”, stworzone przez grupę ludzi, których jednoczy wspólna pasja, ale przed wszystkim chęć do działania na rzecz swoje małej ojczyzny. Strona internetowa, cykl „Ocalić od zapomnienia” czy doroczny koncert muzyki operowo-operetkowej, na który z niecierpliwością czekają mieszkańcy całej Gminy z udziałem artystów scen wrocławskich i warszawskich – to tylko niektóre projekty zrealizowane przez Stowarzyszenie.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubin.naszemiasto.pl Nasze Miasto