Za nami szósty Bieg „Dziczkiem”. Rywalizowali dorośli i dzieci [ZDJĘCIA]

Anna Machowska
Urząd Miasta i Gminy w Górze
Za nami 6 edycja Biegu „Dziczkiem”, którego trasa w całości prowadziła urokliwymi terenami Nadleśnictwa Góra Śląska. Rywalizacja odbywała się na utwardzonych drogach i leśnych ścieżkach, a biegacze mieli do wyboru dwa dystanse: bieg główny 10km i bieg na dystansie 5.6km. Impreza ma charakter rodzinny. Wzięły w niej udział także dzieci, które – w zależności od wieku – ścigały się na dystansie od 100m do 1400m.

Bieg główny w kategorii open wygrał Szymon Krawczyk z Leszna, które na mecie pojawił się z czasem 00:34:20, drugi był Marcin Lamperski z Rawicza (00:36:03), a trzeci Marcin Jaz z Wrocławia (00:37:32).

Wśród kobiet w biegu głównym w kategorii open na najwyższej pozycji uplasowała się Agnieszka Olejnik z Wąsosza, która pokonała dystans 10 km z czasem 00:46:29. Kolejna była Joanna Lorenc z Wąsosza (00:47:26) i Joanna Bartków z Wrocławia (00:47:48).

Najszybszą mieszkanka gminy Góra okazała się Monika Nuckowska, która wzięła udział w biegu głównym i ukończyła go z czasem 01:06:22. Z kolei najszybszym mieszkańcem gminy Góra był Wojtek Zgubień, który pokonał dystans biegu głównego w czasie 00:39:42.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: Bieg "Dziczkiem" 2019